3. Лион надви Бенфика (видео)

Лион надви Бенфика (видео)

Шалке не прости на Апоел

Отборът на Олимпик Лион постигна жизненоважна победа срещу Бенфика, която почти сигурно ще изпрати френския тим в следващата фаза на турнира. Тимът, воден от Клод Пюел, спечели с 2:0, а головете бяха дело на Бриан и Лисандро Лопес. Лион бе по-активният отбор през цялата среща и заслужено се поздрави с успеха.

Гостите от Бенфика разочароваха с играта си и така и не успяха да отбележат поне почетно попадение във вратата на Лорис.

Срещата започна по-активно за домакините. Първата по-сериозна ситуация дойде в осмата минута, когато Пянич получи топката, подаде към Гуркюф, който стреля силно към Роберто, но коженото кълбо премина малко над вратата на гостите.

В следващите минути Лион продължи да бъде по-активния отбор и да контролира събитията на терена и заслужено в 21-ата минута стигна до попадение. Бастош центрира в наказателното поле на Бенфика, където с хубав удар с глава Бриан прати топката в долния десен ъгъл на Роберто.

Няколко минути след като откриха резултата домакините имаха възможност да отбележат втори гол, но голмайсторът Бриан не успя да насочи кълбото във вратата и тя премина покрай левия страничен стълб.

В 42-ата минута Гайтан извърши грубо нарушение срещу играч на Лион и главният съдия Алберто Ундиано Майенко не се поколеба и показа втори жълт картон на играча на гостите.

След като отборът на Бенфика остана с десет души, домакините имаха отлична възможност да удвоят резултата, но след силен изстрел на Бастош от далечно разстояние, топката премина малко над вратата на Бенфика. Първата част бе удължена с две минути, но в тях не се стигна до нищо по-интересно и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Втората част започна по-добре за домакините и още в 46-ата минута Лисандро Лопес нанесе опасен изстрел към вратата на Роберто, но топката бе уловена от вратаря на гостите и до второ попадение в срещата не се стигна.

В 51-ата минута португалецът получи нова възможност да отбележи и този път не сбърка. С изстрел от близко разстояние в долния десен ъгъл нападателят на Лион вкара успокоителен втори гол за французите.

Тимът на Бенфика се опита да достигне поне до почетно попадение, но дори влезлите през втората част в игра Яра, Салвио и Пейсото не успяха да спомогнат за спечелването на поне точка от срещата и тя завърши 2:0 в полза на Лион.

След успеха френският тим продължава да заема първата позиция в класирането с актив от 9 точки, а Бенфика се намира на трето място след като записа втора поредна загуба от трите изиграни мача.

В другия мач от групата отборът на Шалке 04 постигна лесна, но много важна победа пред собствена публика срещу аутсайдера в групата Апоел Тел Авив. Срещата завърши 3:1 в полза на немския тим, а на два пъти точен за домакините бе Раул Гонсалес.

Третото попадение бе дело на Хурадо. За гостите се разписа Шехтер. Още в третата минута Раул получи хубав пас и с чудесен изстрел изведе тима си напред в резултата.

До края на първата част отборът на гостите владееше повече топката, но до изравнително попадение във вратата на Нойер не се достигна и почивката дойде при резултат 1:0.

В 58-ата минута Шалке отбеляза втори гол. Иван Ракитич подаде към Раул, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Апоел и не остави никакъв шанс за вратаря на гостите.

В 68-ата минута резултатът стана класически. Хосе Хорадо получи топката от Клаас Ян Хунтелаар и с хубав изстрел в десния ъгъл отбеляза трети гол.

В 93-ата минута Шехтер вкара почетното попадение за гостите.

След постигнатата победа немския тим е на второ място в групата с актив от 6 точки, а Апоел Тел Авив е на последната четвърта позиция без спечелена точка.

Олимпик Лион 2:0 Бенфика