3. Лион си гарантира участие в Шампионска лига догодина (ВИДЕО)

Лион си гарантира участие в Шампионска лига догодина (ВИДЕО)

Ница ще играе в Европа, отборът ще се бори за квалификациите на Шампионска лига

Кръг преди края на първенството във френскаъа Лига 1 Лион спечели пряката битка с Монако за второто място, даващо право на участие в групите на Шампионска лига, след като се наложи над „монегаските” с разгромното 6:1. Така Лион вече има 65 точки и е на 3 пред Монако и си гарантира участие в Шампионска лига в следващото издание на турнира. Гезал даде начало на головата фиеста още в 3-ата минута, а до края на двубоя Мбива вкара два, а Лаказет реализира хеттрик. Голът на честта за гостите вкара Рикардо Каравальо през първата част. Една от главните причини за краха на Монако бе червеният картон на Траоре, който остави бившият тим на Димитър Бербатов с човек по-малко за повече от час.

В друг двубой от кръга Ница надви у дома Сент Етиен и се изкачи на 4-ата позиция с 60 точки. Това дава шанс на тима да преследва 3-ата позиция и квалификации за Шампионска лига, като след днешния успех Ница си осигури участие минимум в Лига Европа.

Безапелационният шампион на Франция Пари Сен Жермен постигна нова победа, като в 37-ия кръг на Лига 1 парижани постигнаха солидното 4:0 при гостуването на борещия се за оцеляване Аячо.

В мача блестеше звездата на Едисон Кавани, който реализира хеттрик. В 13-ата минута Анхел ди Мария асистира при попадението на Кавани, а в 49-ата упражнението се повтори и Ди Мария отново се отчете с  асистенция за втория гол на уругваеца.

Кавани оформи своя хеттрик в 58-ата, а в добавеното време Златан Ибрахимович също се разписа за крайното 4:0.