3. Лион в групите на Шампионската лига, след нов бой над Андерлехт

Лион в групите на Шампионската лига, след нов бой над Андерлехт

Лисандро Лопес се отличи с хеттрик за "хлапетата"

Френският гранд Лион изнесе нов урок по футбол на белгийския Андерлехт и вече се класира в групите на Шампионската лига. След като победиха своя съперник с 5:1 в първия мач, днес "хлапетата" постигнаха победа с 3:1 на белгийска земя, като в герой за тима се превърна новото попълнение от Порто Лисандро Лопес, който реализира и трите гола за своя отбор. Андерлехт пък ще трябва да се примири с участие в групите на Лига Европа.

Лисандро даде начало на головата си серия още в 26-ата минута, когато се възползва от груба грешка на бранителя на домакините Мазуч, който подари топката на аржентинеца, и с техничен удар преодоля стража на Андерлехт за 0:1. Не бяха изминали и 6 минути, а Лион вече водеше с 2:0. Ревейер се спусна по десния фланг, намери непокрития Лисандро в наказателното поле и за бившия голмайстор на Порто не бе проблем да вкара топката в мрежата от около 3 метра.

В 41-ата минута аржентинецът успя да оформи своя хеттрик и да даде класическа преднина на Лион още преди почивката, след като матира стража на домакините с хубав удар, който намери горния ляв ъгъл на вратата на домакините. През втората част Андерлехт все пак стигна до почетно попадение. В 51-ата минута Крис събори Суарес в наказателното поле, а потърпевшият бе точен от бялата точка, с което оформи крайното 1:3.

Така с общ резултат 8:2 Лион се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Френският тим е неизменен участник в турнира на шампионите през последните 8-9 години, но "хлапетата" така и не успяха да прескочат 1/4 финала нито веднъж. Андерлехт, който също е редовен участник в Шампионската лига, този път ще трябва да се примири с участие в групите на Лига Европа.

Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки