3. Лионел Меси избухна и спаси Барса от пореден провал (ВИДЕО + СНИМКИ)

Лионел Меси избухна и спаси Барса от пореден провал (ВИДЕО + СНИМКИ)

Каталунците изоставаха на собствения си стадион, аржентинецът е вече на 11 гола от историята

Барселона прекъсна черната си серия от загуби и се наложи над коравия отбор на Атлетик Билбао с 2:1 в двубой от 34-ия кръг на Примера Дивисион. Тимът, воден от Херардо Мартино, изоставаше в резултата до 72-ата минута, но само в рамките на 120 секунди каталунците осъществиха пълен обрат с голове на Педро и Лионел Меси. Голът за гостите бе дело на Ариц Адуриз.

Въпреки че домакините напълно доминираха в края на срещата, можеха отново да бъдат попарени, защото Атлетико не се предаде до последно и продължи да атакува, като гостите направиха сериозен пропуск вече в даденото продължение. Масчерано обаче се хвърли опълченски и не позволи на топката да време във вратата на Пинто.

Мегазвездата на Барса Лео Меси се разписа от пряк свободен удар, като това беше негов девети гол от такава ситуация през сезона. Аржентинският национал има вече 39 гола от началото на сезона, като се доближи само на 10 от изравняването на рекорда на Телмо Сара за най-много попадения в историята на испанското първенство. Меси има вече на своята сметка 241.

С този успех Барса продължават да са втори с 81 точки. Първенец е Атлетико Мадрид с 85.

Очаквано домакините бяха по-активният отбор, но футболистите на Атлетико на няколко пъти показаха, че нямат никакво намерение да приемат ролята на аутсайдер в двубоя. В 30-ата минута Адуриз направи много ефектна задна ножица, Пинто замръзна на голлинията и видя само как, за негов късмет, топката се отби от горната греда. Веднага след това гредата влезе в помощ и на тима на Ернесто Валверде, когато Педро изведе добре Санчес, който не можа да се справи по най-добрия начин сам срещу вратаря. Преди това Меси прати топката във вратата, но голът справедливо бе отменен заради засада.

Скоро след подновянането на играта се случи най-лошото за каталунците. В 50-ата минута Марк Бартра загуби топката в невралгичната зона пред наказателното поле. Адурис напредна и с хубав удар простреля Хосе Мануел Пинто. В следващите минути играчите на Барселона бяха в истински шок и допуснаха още няколко грешки, но баските не се възползваха от тях. Топката пак попадна в тяхната врата, но гол не бе зачетен заради засада. Така, Барса инкасира първи гол в пети пореден мач.

Нервността в действията на домакините си личеше, те играеха на ръба на засадата и не отиграваха уверено в решителните моменти. Постепенно обаче те вдигнаха оборотите и така се стигна до 72-ата минута, когато след страхотен пробив на Дани Алвеш, който навърза трима бранители, резултатът бе изравнен. Бразилецът намери Санчес, който в опита си да стреля веднага направи пас към Педро и последният не сбърка.

В 74-ата минута Меси направи един от рейдовете типично в свой стил и бе съборен точно на границата на наказателното поле. Той изпълни прекия свободен удар много технично и не остави никакви шансове на вратаря.

До края на срещата разликата можеше да набъбне, но пропуски на Меси и Масчерано не позволиха това да се случи.