3. Ливърпул излезе на върха след 3:1 над Болтън (видео)

Ливърпул излезе на върха след 3:1 над Болтън (видео)

Мартин Петров с цял мач

Отборът на Ливърпул записа втора победа в новия шампионат, след като се наложи с 3:1 над тима на Болтън. Срещата се игра на стадион „Анфийлд” и бе от програмата на 3-ия кръг на Висшата лига.

Това бе 10-а победа за мърсисайдци в последните 11 мача срещу този съперник. Българинът Мартин Петров пък започна като титуляр за гостите и остана на терена през всичките 90 минути, но така и не можа да покаже страхотната си форма от миналите двубои на „уондърърс”.

Двубоят започна с много силен натиск на „червените”, който даде резултат още в 15-ата минута, когато Хендерсън препарира Яскелайнен с хубав шут от наказателното поле.

След гола Мартин Петров можеше да възстанови статуквото, след като стреля силно с левия крак от малък ъгъл, ала Рейна бе място и спаси.

До края на полувремето домакините пропуснаха още няколко положения, но нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Ливърпул.

Втората част също започна много силно за мърсисайдци, които удвоиха преднината си още в 52-ата минута, когато Шкъртел засече с глава центриране на Адам.

Още след подновяването на играта самият Адам направи резултата класически, след като получи пас пред наказателното поле и с хубав удар от дъгата не остави шансове на стража на гостите.

След това попадение Ливърпул понамали оборотите, което даде шанс на Болтън да вкара почетно попадение. То стана факт в 92-ата минута, когато Класнич оформи крайното 3:1 отблизо.

След успеха "червените" се изкачиха на 1-о място във временното класиране с актив от 7 точки, колкото има и Челси, но "сините" са с по-лоша голова разлика. Гостите пък са 9-и с пункта.

ЛИВЪРПУЛ – БОЛТЪН 3:1

1:0 Хендерсън 15'
2:0 Шкъртел 52'