3. Ливърпул изпусна дузпа, но победи Хъдърсфийлд (ВИДЕО)

Ливърпул изпусна дузпа, но победи Хъдърсфийлд (ВИДЕО)

"Червените" са шести със 16 точки

Феновете на Ливърпул най-накрая имаха повод да се усмихнат. "Червените" победиха с 3:0 Хъдърсфийлд на "Анфийлд" в двубой от десетия кръг на Премиър лийг.

Даниел Стъридж откри резултата в 50-ата минута. Осем минути след това Роберто Фирмино удвои. Жоржиньо Вайналдум направи 3:0 в 75-ата.

От състава на мърсисайдци отсъстваше Филипе Коутиньо. Неговото място място сред титулярите зае Даниел Стъридж. Садио Мане пък въобще не беше в групата. Деян Ловрен също.

Домакините пропуснаха няколко добри ситуации, включително и дузпа преди почивката. В 42-ата минута втарарят на "териерите" Льосъл спаси нескопосания удар на Мохамед Салах от бялата точка.

Пет минути след подновяването на играта Ливърпул най-накрая стигна до гол. Домакините се възползваха от грешка на Смит, който върна лошо с глава, пращайки топката на пътя на Стъридж, който преодоля Льосъл за 1:0. В 58-ата минута Фирмино удвои, след като засече с глава центриране от корнер на Милнър.

Четвърт час преди края Вайналдум също се разписа. Холандецът получи топката от Салах и стреля силно в горния десен ъгъл за 3:0.

Това беше едва втори успех в последните шест мача във всички турнири за Ливърпул. "Червените" са 6-и със 16 точки, а Хдърсфийлд е 11-и с 12.