3. Ливърпул на финал след страхотен обрат във Виляреал (ВИДЕО)

Ливърпул на финал след страхотен обрат във Виляреал (ВИДЕО)

„Червените“ потрепериха, но спечелиха с 3 гола за 12 минути в Испания

Ливърпул е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Английският гранд отстрани Виляреал с общ резултат 5:2, след като спечели с 3:2 визитата си в Испания.

Мърсисайдци стигнаха до успех с 2:0 в първата среща на своя „Анфийлд“ и до почивката на реванша получиха 2 попадения, но след нея вкараха 3 само за 12 минути, така че очакват победителя от сблъсъка между Манчестър Сити и Реал (Мадрид).

Иначе срещата започна по най-добрия възможен начин за домакините и те откриха резултата още в 3-ата минута.

Тогава Первис Еступинян центрира към далечната греда, където Етиен Капу изпревари Анди Робъртсън и с едно докосване подаде на Булайе Диа във вратарското поле, а той не сгреши – 1:0.

След това Ливърпул опита да отговори, но трудно достигаше до опасности пред вратата на Виляреал.

В 12-ата минута гостите можеха да получат и второ попадение, но Дани Парехо стреля покрай целта.

В 17-ата Наби Кейта пробва от дистанция, ала доста неточно, докато в 24-ата „червените“ бяха близо до изравняване.

Мохамед Салах изведе Диого Жота, който обаче бе блокиран в последния миг от капитана на домакините Раул Албиол.

В 37-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Джовани Ло Селсо бе изведен зад защитата и повален от вратаря Алисон в наказателното поле. Съдията обаче не посочи бялата точка, тъй като прецени, че стражът първо е направил спасяване, а след това извършва нарушението.

Малко по-късно обаче Виляреал все пак стигна до втори гол за радост на пълния до краен предел стадион „Естадио де ла Серамика“.

В 41-ата минута Етиен Капу получи отдясно и макар да не пое добре топката, бързо успя да я овладее и центрира с левия крак към наказателното поле, където Франсис Коклен засече с глава, за да изравни общия резултат до 2:2.

Така Виляреал се оттегли на почивка с аванс от 2 чисти попадения в реванша.

Това накара мениджърът на гостите Юрген Клоп да предприеме смяна и в началото на второто полувреме на терена се появи Луис Диас вместо Диого Жота.

Ходът на германския специалист се оказа ключов, защото през второто полувеме Ливърпул заигра много силно и стигна до пълен обрат, а едно от попаденията бе дело именно на Диас.

Скоро след подновяването на играта Трент Александър-Арнолд намери отлично Садио Мане, ала той не можа да нанесе добър удар. В 55-ата минута пък английският национал пробва изненадващ шут от дистанция и след рикошет в Коклен топката прехвърли вратаря на домакините, но срещна напречната греда.

Секунди след това Диас пробва акробатичен изстрел, който бе неуспешен, но в 62-ата минута мърсисайдци успяха да върнат един гол. Мохамед Салах намери в наказателното поле Фабиньо, който стреля и прати топката между краката на вратаря – 2:1.

Последваха опити на Диас и Конате да вкарат изравнителен гол, който в крайна сметка стана факт само 5 минути след намаляването на резултата.

В 67-ата Александър-Арнолд центрира в свой стил към пеналта, където Диас засече с глава и топката отново влезе в мрежата между краката на вратаря – 2:2.

Ливърпул окончателно сложи край на надеждите на домакините за чудо в 75-ата минута, когато стражът им Херонимо Руи сгреши, опитвайки се да пресече подаване към Садио Мане. Последният овладя и въпреки опитите на защитник да го спре, направи обрата пълен.

Това логично поизнерви домакините и доведе до червен картон на Капу в 86-ата минута, сложил точката на полуфиналния сблъсък.

Финалът на Шампионската лига ще се проведе на 28-ми май от 22:00 часа българско време на „Стад дьо Франс“ във Франция.

Виляреал – Ливърпул 2:3 (общ резултат 2:5)