3. Ливърпул на върха, страда срещу последния (ВИДЕО)

Ливърпул на върха, страда срещу последния (ВИДЕО)

МакАлистър с внушителен гол на "Анфийлд"

Ливърпул си върна първата позиция във Висшата лига само ден, след като Арсенал и Сити спечелиха своите мачове от кръга.

Тимът на Юрген Клоп изстрада успеха срещу последния Шефилд Юнайтед с 3:1 на своя "Анфийлд", след като четвърт час преди края мачът вървеше към сензационно равенство.

Резултатът край река Мърсисайд бе открит от Дарвин Нунес още в 17-ата минута, въпреки че основният принос бе на вратаря на гостите Иво Гърбич.

Хърватинът стреля право в тялото на уругваеца при опит да изнесе топката в половината на съперника, а в крайна сметка тя влетя в мрежата му.

До края на полувремето домакините не успяха да материализират превъзходството си на терена и изненадващо, Шефилд изравни след почивката.

В 58-ата минута балонно центриране на втора греда намери Густаво Хамер, който моментално стреля с глава, топката се отклони фатално в крака на Конър Брадли.

Последваха нервни минути, в които Ливърпул започна да губи почва под краката си, за да дойде звездното изпълнение на Алексис МакАлистър.

Световният шампион с Аржентина разстреля Гърбич с удар без подготовка от границата на наказателното поле без да остави никакъв шанс за отразяване на изстрела.

Интригата окончателно приключи в края на редовното време, когато Коди Гакпо с глава материализира перфектно центриране на Анди Робъртсън.

С победата Ливърпул събра 70 точки и се настани отново на първото място, изпреварвайки Арсенал (68) и Сити (67).