3. Ливърпул намери верния ритъм и разгроми на Бербо и компания (ВИДЕО)

Ливърпул намери верния ритъм и разгроми на Бербо и компания (ВИДЕО)

Мърсисайдци постигнаха категоричен успех с 4:0 н „Анфийлд”

Отборът на Ливърпул записа най-убедителния си успех от началото сезона, побеждавайки гостуващия Фулъм с категоричното 4:0 в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг.

Българския нападател Димитър Бербатов изигра цял мач за лондончани, но не успя да им помогне да избегната разгромното поражение.

Мърсисайдци изигираха един от най-добрите си двубои през настоящата кампания и не оставиха никакви шансове на своя съперник.

Мартин Шкъртел постави начало на голеадата още в 4-ата минута, след като бе най-съобразителен след центриране от корнер в наказателното поле на гостите и с безпощаден удар от десетина метра едва не скъса мрежата зад Марк Шварцер.

Даниел Агър можеше да увеличи аванса на мърсисайдци в 25-ата минута, но направи уникален пропуск от два метра, след като получи топката от Суарес пред опразнената врата, но я прати високо над напречната греда.

В 36-ата минута капитанът на „червените” Стивън Джерард удвои преднината на своя тим след великолепна асистенция на Стюарт Даунинг.

Самият Даунинг придаде класическо изражение на резултата в 52-ата минута, след като проби по отличен начин отдясно в наказателното поле и с плътен удар прониза мрежата за 3:0.

Крайния резултат оформи Луис Суарес в добавеното време, разписвайки се от малък ъгъл.

С тази победа отборът на Ливърпул заема осма позиция в класирането с актив от 25 точки, докато Фулъм е 13-и с 20 пункта.