3. Ливърпул не се изпоти за успех над Унион Сен Жилоа (ВИДЕО)

Ливърпул не се изпоти за успех над Унион Сен Жилоа (ВИДЕО)

Гравенберх и Жота изковаха успеха за мърсисайдци

Отборът на Ливърпул постигна втора победа в груповата фаза на Лига Европа. Тимът на Юрген Клоп се наложи с 2:0 над Унион Сен Жилоа в мач от група в E на надпреварата. Попаденията за „червените” вкараха Раян Гравенберх и Диого Жота.

Минута преди края на първата част Ливърпул  успя да излезе напред в резултата. След изпълнение на корнер пред Алисон, футболист на гостите извърши фал в нападение. Домакините изпълниха бързо, като Алисон подаде към Трент Алекснадър-Арнолд. Капитанът на „червените” спринитра, пробягвайки почти целия терен преди да комбинира с Дарвин Нунес. Уругваецът задържа за кратко и върна към Арнолд, който стреля с десния крак по диагонала. Вратарят на Унион не бе убедителен и не успя да улови, а след това топката попадна в Гравенберх, който на празна врата се разписа с 1:0.

Още в ответната атака Унион имаше възможност да изравни, след като Алисон излезе неразчетено, но Ибрахима Конате поправи грешката му, изчиствайки в корнер.

В началото на втората част гостите опитаха да изнесат играта в по-предни позиции и започнаха да гледат по-честно към вратата на Алисон Бекер. Тимът на Унион стигна до няколко корнера, които обаче не донесоха желания резултат.

От страна на домакините Диого Жота и Гравенберх имаха добри ситуации, но така и не успяха да се възползват и да увеличат преднината на своя тим.

Доминик Собослай и Къртис Джоунс също пробваха късмета си с далечни удари, но и те нямаха късмет пред гола.

Всичко в мача бе решено продължението на срещата, когато Диого Жота вкара втори гол за „червените”. След много добра контраатака на домакините, португалецът се пребори за топката отляво, комбинира с Диас, който обаче падна на терена и не успя да върне към своя съотборник. Това обаче направи бранител на гостите, който се опита да изчисти коженото кълбо, но го прати на пътя на Жота, който напредна и след като се пребори с бранител на Унион, стреля по диагонала за 2:0.