3. Ливърпул не успя да обърне 10 от Рубин в първия домакински мач на Клоп, Сион на крачка от класиране (ВИДЕО)

Благой Георгиев беше близо до избухване на „Анфийлд”

Ливърпул записа трето равенство в три мача от Лига Европа след 1:1 с гостуващия Рубин (Казан).

Руският тим откри след четвърт час на „Анфийлд” след супер изпълнение на Марко Девич, а бившият български национал Благой Георгиев, който записа 90 минути, накара вратаря Миньоле да се разтяга преди капитанът на Рубин Кузмин да получи втори жълт картон в 36-ата минута и от назначения фаул домакините да изравнят чрез Емре Джан.

През второто полувреме Ливърпул натисна мощно, но стигна само до греда на Бентеке.

Мощен рев огласи „Анфийлд” преди първия мач на Юрген Клоп пред „Коп”.

Изключително прецизен завършек на Марко Девич позволи на Рубин да излезе напред в резултата след 15 минути игра. Той овладя подаване над главата на Клайн и майсторски прати в мрежата на Миньоле.

В 33-ата минута Благой Георгиев се отличи с фантастична изява. Той гардира центриране, укротявайки топката, и майсторски стреля под гредата, като само брилянтния рефлекс на Миньоле попречи на българина да удвои на „Анфийлд”.

Минутки по-късно най-добрият футболист на Рубин до момента Олег Кузмин получи втори жълт картон и гостите останаха без своя капитан в оставащите около 60 минути.

Секунди след това Ливърпул изравни. Ориги свали на далечната греда центрирането на Коутиньо от назначения свободен удар и Джан засече в мрежата, като Благой Георгиев беше човекът, който докосна топката, за да може тя да отиде при Джан.

Емре Джан вкара първия си гол в евротурнирите в своя 14-и мач.

С човек повече Ливърпул наложи масиран натиск през второто полувреме и създаде куп ситуации пред вратата на Рубин. В 80-ата минута диагонален удар на Кристиан Бентеке по тревата срещна гредата.

В другия мач Сион, който също си тръгна с точка от „Анфийлд”, се наложи с 1:0 над Бордо като гост. С успеха, дошъл благодарение на гол на Лео Лакроа в 21-ата минута, швейцарският тим събра 7 точки и е съвсем близо до класиране в следващата фаза на турнира.

Ливърпул е втори с 3 точки, а Рубин и Бордо са с по 2 на третата и четвъртата позиция съответно.

Бордо завърши мача с 10 човека. В 86-ата минута втори жълт картон получи Уахби Казри.