3. Ливърпул оглави класирането във Висшата лига след 2:0 над Болтън

Ливърпул оглави класирането във Висшата лига след 2:0 над Болтън

Ливърпул оглави класирането в английската Висша лига след победа като гост на Болтън с 2:0 в среща от 13-ия кръг на шампионата. Възпитаниците на Рафаел Бенитес вече имат 32 точки в своя актив, с три повече от втория Челси.

Ливърпул оглави класирането в английската Висша лига след победа като гост на Болтън с 2:0 в среща от 13-ия кръг на шампионата. Възпитаниците на Рафаел Бенитес вече имат 32 точки в своя актив, с три повече от втория Челси. Ливърпул започна отлично двубоя на „Рийбок Стейдиъм”, като няколко добри възможности се създадоха пред вратата на Яскелайнен. В 28-ата минута Фабио Аурелио центрира отляво и Дирк Каут с глава откри резултата в полза на „червените”. Фрапантен пропуск направи Роби Кийн, който от малкото наказателно поле не засече добро центриране. В последната минута на първата част гол на Болтън бе отменен заради нарушение срещу вратаря Пепе Рейна. През второто полувреме гостите отново доминираха, а пускането в игра на Фернандо Торес съвсем пречупи Болтън. Торес започна да тормози защитата на домакините и създаде няколко отлични положения за своя тим. При едно от тях Стивън Джерард също се отличи с невероятен пропуск. Все пак в 73-ата минута испанският голмайстор се пребори за една спорна топка, центрира и Джерард с глава вкара втори гол за Ливърпул. Резултатът се запази до самия край и Ливърпул прибави три точки към своя актив. Болтън остана с 14 след двубоя.
Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)