3. Ливърпул огорчи потъващия кораб КПР с 3:0 (ВИДЕО)

Ливърпул огорчи потъващия кораб КПР с 3:0 (ВИДЕО)

Луис Суарес се разписа два пъти, Хари Реднап се нуждае от чудо през новата година

Ливърпул победи Куинс Парк Рейнджърс с 3:0 като гост в последна среща от 20-ия кръг на Висшата лига и остави лондончани на дъното в таблицата. „Червените” спечелиха мача още през първата част, когато Луис Суарес вкара два гола, а Даниел Агер добави един.

След само една победа за 20 мача в елита КПР завършва календарната година на 20-то място с едва 10 точки. Ливърпул се качи до 9-то място с 28 точки, като дели тази позиция със Суонзи.

Мачът на „Лофтъс роуд” започна с неоснователни претенции за дузпа от страна на домакините, когато Джерард изби с гърди.

Ливърпул поведе с прекрасен гол на Суарес в десетата минута. Хендерсън намери уругваеца на границата на наказателното поле, той спря топката за момент, после финтира Клинт Хил и прати до лявата греда – 0:1.

Голът даде самочувствие на „червените”, които днес играеха в резервния си тъмен екип, и те набързо вкараха втори гол – пак чрез Суарес.

Голмайсторът на тима проби по дясното крило, опита центриране, то бе избито, но топката се върна в краката му и той от малък ъгъл не сгреши за - 0:2.

Точно в средата на първата част Таарабт стреля от пряк свободен удар, Хендерсън спря кълбото с ръка около наказателното поле, но съдията прецени, че няма дузпа или пряк свободен удар.

Спорът бе решен още преди да е изминал половин час. Джерард получи късо от Даунинг след корнер, никой не го покри и той спокойно качи на главата на Дани Агер, който прати в десния ъгъл за 0:3.

Джерард изпусна да направи 4:0 като стреля над целта след добър пас на Суарес.

Мениджърът на „рейнджърите” Хари Реднап нямаше с какво да отговори през втората част, въпреки че включи в игра Шон Дери, Гранеро и Фабио.

Ливърпул почти спря да играе и на ходом правеше опасни контри към вратата на гостите.

Техният съперник буквално се мъчеше да създаде нещо опасно пред Рейна, но М’Биа на два пъти стреля неточно от най-чистите две положения.

Краят дойде при 3:0 за Ливърпул, който продължава изявите си на приливи и отливи във Висшата. За КПР остана тъгата от отчайващо слабия полусезон, който направи, знаейки че последното място дава малки шансове за оцеляване на тима през пролетта.

КПР - Ливърпул 0:3
0:1 Суарес '10
0:2 Суарес '16