3. Ливърпул отказа Тотнъм от Европа – 3:1 на „Анфийлд”

Ливърпул отказа Тотнъм от Европа – 3:1 на „Анфийлд”

Отборът на Ливърпул постигна победа с 3:1 над Тотнъм при домакинството си от 38-ия последен кръг в английската Висша лига, което бе без значение за тях. „Червените” играха за своята чест и вярната си публика. Роби Кийн успя да се разпише при завръщането си на „Анфийлд”, но неговият гол не се оказа достатъчен за нещо повече от почетна загуба. Тотнъм изпусна влака за Европа и догодина ще се съсредоточи само върху изявите си на домашна сцена.

Ливърпул наложи натиск още от самото начало на срещата и притиснаха гостите в тяхното наказателно поле. Бенаюн, Кайт и Торес не спираха да тормозят отбраната на „шпорите”, но така и не се стигаше до чисто голово положение. Първото такова дойде в 31-ата минута и бе превърнато в гол от Фернандо Торес. Кайт проби отдясно, центрира на главата на испанеца, който не сгреши от близо – 1:0. До края на полувремето домакините можеха да удвоят преднината си, но Кайт пропусна от изгодна позиция.

През втората част Тотнъм се поотвори и започна на свой ред да атакува, но Кийн, Дефоу и компания не успяха да затруднят отбраната на Ливърпул. Домакините пък нанесоха своя удар в 64-ата минута. Удар на Кайт рикошира в крака на Хътън и топката се отклони в мрежата на Гомеш – 2:0. Тотнъм не се отказа да търси гола и в 77-ата минута все пак успя да намали резултата. Роби Кийн, който се завърна на „Анфийлд”, се възползва от груба грешка на Карагър и преодоля Рейна за 2:1. Радостта на гостите обаче трая твърде кратко, защото само 4 минути по-късно Бенаюн направи 3:1, след пас на Джерард и лоша намеса на Гомеш.

До края на срещата Ливърпул можеше да стигне до нови попадения, но удари на Джерард и Хупия не успяха да намерят вратата на Еурелио Гомеш. Така Ливърпул завърши подобаващо този сезон. „Червените” остават втори с 86 точки, а Тотнъм се прости с евроабициите си. „Шпорите” остават 8-и с 51 точки, на 2 зад седмия Фулъм, който хвана последния влак за Европа.

Ливърпул – Тотнъм 3:1