3. Ливърпул отнесе Борнемут след почивката и остава на върха в Англия

Ливърпул отнесе Борнемут след почивката и остава на върха в Англия

Мърсисайдци събраха 48 точки - пет пред Манчестър Сити, Арсенал и Астън Вила

Ливърпул постигна убедителна победа като гост срещу Борнемут с 4:0. Точни за мърсисайдци на два пъти бяха Дарвин Нуньес и Диого Жота. Всичките попадения паднаха през втората част.

В 20-ата минута Алексис Мак Алистър стреля от далечно разстояние, но изпълнението му премина встрани от целта.

Пет минути по-късно Дарвин Нуньес също пробва късмета си от дистанция. Ударът му попадна директно в ръцете не Нето.Ливърпул започна второто полувреме много по-агресивно и само четири минути след старта на частта мърсисайдци поведоха. Къртис Джоунс намери Диого Жота на границата на пеналтерията, а португалецът продължи към Нуньес. Уругваецът стреля от движение по земя в долния ляв ъгъл и не остави шансове на Нето.

В 71-ата минута "червените" стигнаха до втори гол. Нуньес спечели въздушно единоборство и кълбото попадна в появилия се като резерва Коди Гакпо. Нидерландецът подаде на Жота, чийто удар първо рикошира в левия страничен стълб преди да влети в мрежата.

Девет минути по-късно Жота отбеляза втория си гол в срещата. Младият Конър Брадли центрира, португалецът първоначално не засече добре топката. Тя все пак остана в негово владение и при втория опит преодоля Нето за трети път.

Нуньес оформи крайния резултат в третата минута на добавеното време. Мак Алистър намери на десния фланг Джо Гомес, който направи превъзходно центриране. Нуньес успя да се пребори с бранител на "черешките" и с технично отиграване прати кълбото в мрежата.