3. Ливърпул оцеля в Швейцария след спиращ дъха голов трилър (ВИДЕО)

Ливърпул оцеля в Швейцария след спиращ дъха голов трилър (ВИДЕО)

Късен гол на Антонио Ди Натале донесе точката за Удинезе срещу Анжи

Отборът на Ливърпул победи като гост Йънг Бойс с 5:3 в изключително драматична среща от група А на Лига Европа. „Червените” стигнаха много трудно до успеха след като на три пъти повеждаха, а веднъж дори изоставаха в резултата.

Първото попадение в головия спектакъл на „Стад дьо Суис” падна във вратата на домакините след фрапантна грешка в отбрана. Кристофър Спикер се опита да изчисти топката с глава след центриране отдясно, но вместо да прати кълбото далеч от наказателното си поле, той уцели право в главата колегата си в отбрана Охала, което доведе до изключително нелеп автогол.

В 38-ата минута обаче Хосе Енрике сбърка фатално в защитата на Ливърпул и подари топката на Рафаел Нудзоло, който не сбърка от удобна позиция.

„Червените” отново излязоха напред в резултата само две минути по-късно, когато Андре Уисдъм засече блестящо с глава центриране от корнер.

В 52-ата минута феновете на Йънг Бойс отново ликуваха след като Бобадия сложи топката на главата на Ояла с центриране отдясно и последният се реваншира за автогола си с хубаво попадение, този път в правилната врата.

В 63-ата минута домакините поведоха за пръв път в срещата след отлична контраатака. Бобадия се пребори много добре за топка в центъра, след което намери по великолепен начин  Сарате, който технично копна топката, прехвърляйки Брад Джоунс.

Това обаче далеч не бе всичко в този мач, тъй като последваха три безответни гола във вратата на швейцарците.

Себастиян Коатес изравни с глава в 67-ата минута, а с попадения в 76-ата и 88-ата Джоджо Шелви сложи край на един истински спектакъл.

В друга среща от групата отборите на Удинезе и Анжи Махачкала завършиха наравно 1:1.

И двете попадения в мача паднаха в края на двете полувремена.

В 45-ата минута гостите от Русия поведоха след автогол на вратаря Даниеле Падели.

В самия край на двубоя обаче Антонио Ди Натале донесе точката на италианския тим.

По този начин първи в групата е тимът на Ливърпул с актив от 3 точки, следван от Удинезе и Анжи с по 1. Последен е отборът на Йънг Бойс, който въпреки добрата си игра остава с 0 пункта.