3. Ливърпул подчини Арсенал като гост след 10 години чакане (видео)

Ливърпул подчини Арсенал като гост след 10 години чакане (видео)

Луис Суарес и автогол потопиха „топчиите”, Арсенал още няма гол във Висшата лига

Ливърпул победи Арсенал с 2:0 на „Емирейтс” и показа на Арсен Венгер, че лондоначани спешно се нуждаят от нови класни попълнения, ако искат да се борят за призовите места на Острова.

Аарън Рамзи си вкара нещастен автогол, за който нямаше никаква вина, в 78-ата минута, а в последната минута на редовното време Луис Суарес узакони триумфа на червените от Мърсисайд с гол на празна врата. Дебютиралият като титуляр в Премиършип Емануел Фримпонг от домакините получи червен картон.

Арсенал имаше много кадрови проблеми преди мача. Сеск Фабрегас бе продаден на Барселона, с контузии бяха Джак Уилшър, Йохан Джуру и Киърън Гибс. Наказани пък бяха Алекс Сонг и изгоненият миналата седмица срещу Нюкасъл Жервиньо.

Кени Далглиш остави Луис Суарес на пейката и заложи на Анди Керъл, подпомаган от Дирк Кайт в атака. Първото полувреме премина прискучен футбол без много опасности пред двете врати. Фримпонг тества отдалеч Пепе Рейна, а Анди Керъл имаше няколко добри шанса за гостите. Главоболията за френският наставник на домакините продължиха – още в 16-ата минута Лоран Кошчелни напусна поради травма и бе заменен от младия Игнаси Микел.

Мудните действия на терена продължиха и през втората част. Екшънът започна едва в 20 минути преди края, когато Емануел Фримпонг получи втори жълт картон от Мартин Аткинсън. Арсенал остана с човек по-малко и това промени много тактиката на двамата мениджъри.
Далглиш извади Дирк Кайт и Анди Керъл пусна в игра Раул Мейрелеш и звездата Луис Суарес. Венгер замени Аршавин и пусна Хенри Лансбъри. Ливърпул пое контрола над мача и започна да натиска.

Най-нещастния момент за „артилеристите” в мача дойде в 78-ата минута. Суарес и Мейрелеш комбинираха добре, но Микел отне добре топката. Вместо да изчисти далеч от вратата младият 18-годишен испанец нацели Рамзи и топката прехвърли безпомощния Шчежни за 1:0 в полза на Ливърпул.

Арсенал се втурна в атака да връща гола. Уолкът и Ван Перси бяха моторите в атаката на Венгер, но не намериха път към Рейна. Вместо това в 90-ата минута Лукас започна една атака, Мейрелеш пое отдясно и пусна страхотен пас към Суарес, а за уругваецът остана най-лесното и той на празна врата направи 2:0.

Така Ливърпул записа първа победа в първенството, а Арсенал още чака първия си гол във Висшата лига. След първите 2 кръга лондончани още не са се разписвали и постигнаха антирекорд, защото не са правили това от десетилетия.

Стадион: "Емирейтс", Лондон, 60 090 зрители