3. Ливърпул показа, че не е готов за Лига Европа и сведе глава пред Астън Вила в последния мач от сезона (видео)

Мърсисайдци загубиха с 0:1 срещата, Стилиян Петров бе в игра за бирмингамци по време на целия мач

Отборът на Ливърпул няма да участва в европейските клубни турнири през следващия сезон. Това стана ясно, след като в днешното си гостуване от последния кръг на Премиършип, мърсисайдци загубиха с 0:1 от Астън Вила на „Вила Парк”. Играчите на Кени Далглиш не успяха да се класират за Лига Европа, причина за което бе и победата на Тотнъм срещу Бирмингам на „Уайт Харт Лейн”, но освен това не показаха всичко, на което са способни срещу тима от "Вила Парк", като по този начин завършиха сезона с две поредни загуби. Титуляр за Астън Вила пък бе Стилиян Петров. Българинът отправи няколко опасни изстрела към Пепе Рейна и бе на терена по време на целия двубой.

В първите десет минути на срещата ситуациите пред двете врати лисваха, а постепенно Астън Вила и Ливърпул се активизираха и опасните положения станаха факт. Малко преди да изтече първия четвърт час имаше доста напрежение в наказателното поле на бирмингамци, но удари на Мейрелеш, Шкъртел и Лукас бяха блокирани от противникови играчи.

Последваха нови вълнуващи моменти. Джон Фланаган и Джонджо Шелви пробваха изстрели от далечно разстояние, които обаче не намериха рамките на вратата, а два удара на Стилиян Петров към Пепе Рейна бяха блокирани.

В 33-ата минута Астън Вила поведе в резултата. Бирмингамци организираха продължителна атака и след като разиграха топката в средата на терена, Марк Олбрайтън центрира към Стюарт Даунинг, който с великолепно изпълнение прати кълбото в мрежата на Рейна за 1:0. Такъв бе и резултатът на почивката на срещата.

Второто полувреме започна спокойно, а ситуациите пред двамата вратари в началните минути не бяха много. Луис Суарес пропусна добра възможност да изравни, след като ударът му премина много далеч от целта, а Джо Коул също не реализира хубаво положение, тъй като не намери рамките на вратата на Брад Фридел.

Мърсисайдци усилено търсеха изравняването, но то така и не идваше. Удар на Фабио Аурелио от пряк свободен удар бе една от най-чистите възможности на мърсисайдци до края на мача. Изстрелът на играча на гостите обаче така и не попадна в рамките на вратата.

До последния съдийски сигнал Дарън Бент и Стилиян Петров отправиха хубави изстрели за бирмингамци. Ударите обаче не попаднаха в мрежата на Рейна. Луис Суарес пък пропусна нови възможности за Ливърпул и по този начин Астън Вила си тръгна като победител от двубоя.

Така бирмингамци завършват на 9-ото място с 48 точки. Ливърпул се прости с надеждите си за участие в Лига Европа и приключва сезона на 6-ата позиция с 58.