3. Ливърпул потегли с трудно 2:1 над Саутхемптън на "Анфийлд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул потегли с трудно 2:1 над Саутхемптън на "Анфийлд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стърлинг и Стърдиж донесоха успеха на "червените", но "светците" играха добре и нямаха шанс да вземат поне точка

Ливърпул започна сезона във Висшата лига с трудна домакинска победа с 2:1 над Саутхемптън. Стърлинг даде аванс на „червените” през първата част, Натаниел Клайн изравни след отлична атака в началото на второто полувреме, но 11 минути преди края Даниел Стъридж донесе успеха на мърсисайдци. Южняците имаха страхотен шанс да изравнят в края, но ударът на Морган Шнайдерлин тресна напречната греда, а новата покупка Шейн Лонг при добавката с глава не нацели празната врата от 4-5 метра.

Брендън Роджърс заложи на двама от новите си играчи сред титулярите – Хави Манкийо беше десен бек, а Деян Ловрен се подвизаваше в центъра на отбраната. Саутхемптън бе напуснат от почти цял отбор играчи, включително  и трима поели към „Анфийлд” – Лалана, Ламбърт и Ловрен, но тимът на Роналд Куман показа чудесна игра на моменти и може да съжалява, че не взе дори точка в дебюта на холандския наставник в английския елит.

Лукас Лейва добре отне топката в 7-ата минута и се наложи новият вратар на „светците” Фрейсър Форстър да спасява силен удар на Стъридж. Нападателят и публиката на „Анфийлд” поискаха дузпа за намеса на Мая Йошида срещу него, но японецът игра с топката и Марк Клатенбърг не посочи бялата точка.

Точно в средата на първата част Джордан Хендерсън измъкна топката между двама съперници в центъра и даде отличен извеждащ пас за Рахим Стърлинг, който се шмугна между централните бранители и с лек, но отлично насочен удар по земя покрай вратаря направи 1:0.

Саутхемптън можеше да изравни малко случайно в 34-ата минута, когато центриране от пряк свободен удар на Уорд Праус се завъртя опасно към горния десен ъгъл и Миноле изби със сетни сили в корнер.

В добавеното време на първата част Морган Шнайдерлин намери отлично топката, която летеше под гредата и само чудесната намеса на Миноле запази резултата 1:0 на почивката.

„Светците” приложиха висока преса в началото на втората част и натикаха Ливърпул пред собственото му наказателно поле. Ваниама стреля в аут от добра позиция, но секунди по-късно Натаниел Клайн направи красиво двойно с Тадич, който му върна с петичка и Клайн разстреля Миноле в близкия ъгъл под гредата за 1:1 след 56 минути игра.

Гостите продължиха да играят по-добре, но Дейвис прати в облаците след хубав пас на Уорд Праус. Коутиньо се строполи в наказателното поле след нова намеса на Йошида, но го направи твърде лесно и Клатенбърг пак остана безмълвен.

Саутхемптън изпусна най-чистия си шанс да поведе в 63-ата минута. Тадич проби отляво и пусна за Грациано Пеле, който с едно докосване намери свободния Стивън Дейвис, но ударът на халфа бе твърде лек и вратарят Симон Миноле лови.

През цялото време феновете на Саутхемптън освиркваха Деян Ловрен, а в 76-ата минута получиха нова мишена за обиди и бившият техен любимец Рики Ламбърт направи дебют като резерва за Ливърпул.

Почти веднага Ламбърт получи топката в опасна близост до вратата, но се забави и топката бе избита.

11 минути преди края се получи меле пред вратата на гостите, Стърлинг отклони топката и Дани Стърдиж от няколко метра просто насочи към долния ляв ъгъл – 2:1 и радост на „Анфийлд”.

Саутхемптън можеше да помрачи тази радост в 86-ата минута. Морган Шнайдерлин изстреля страховито воле отблизо, но Миноле успя да избие в напречната греда, а при добавката Шейн Лонг с глава не нацели празната врата и прати в аут.

Във втория кръг Ливърпул гостува на шампиона Манчестър Сити, а Саутхемптън ще приеме Уест Бромич в първото си домакинство за сезона.