3. Ливърпул пожали К.П.Р за 1:0 (видео)

Ливърпул пожали К.П.Р за 1:0 (видео)

Луис Суарес вкара с глава, вратарят на гостите отчая "червените"

Ливърпул продължава без загуба на „Анфийлд” във Висшата лига. „Червените” спечелиха с 1:0 срещу Куинс Парк Рейнджърс и взеха седма победа в първенството този сезон. Победният гол реализира Луис Суарес, но домакините определено няма да са доволни от безбройните пропуски пред вратата на гостите, които ги накараха да треперят до последната минута за трите точки.

Срещата се разви според прогнозите – Ливърпул натискаше, а лондончани чакаха да изненадат на контра своя домакин. Суарес имаше страхотен шанс да открие още в 9-ата минута, но от няколко метра с глава прати право в ръцете на Черни след хубаво центриране на Даунинг.

След половин час игра Черни спаси гостите. Макси Родригес получи извеждащ пас между централните бранители на К.П.Р и аржентинецът стреля, но вратарят показа страхотен рефлекс, избивайки в корнер.

В 38-ата минута Глен Джонсън поиска дузпа, но Лий Мейсън замълча. Луис Суарес не спираше да тероризира гостите и пак бе близо до гола в 41-ата минута. Даунинг намери уругваеца, той шутира, Черни добре се намеси, кълбото пак попадна в Суарес, но  вторият му шут мина встрани от вратата.

66 секунди след началото на втората част Ливърпул стигна до гола, който заслужаваше. Чарли Адам напредна отляво и с много добро центриране сложи топката на главата на Луис Суарес, който от няколко метра с глава този път не сгреши за 1:0.

До края Черни направи така, че Ливърпул да не победи с разгромен резултат. Макси бе на чиста позиция след нова страхотна изява на Сауарес, а вратарят се намеси решително, за да запази резултата.

Суарес и Макси на моменти се подиграваха с отбраната на К.П.Р, но Радек Черни бе този, който те не можеха да преодолеят.

Двамата латиноамериканци направиха три двойни подавания пред наказателното поле в 67-ата минута, аржентинецът остана очи в очи с вратаря, който предвиди какво ще се случи, излезе добре напред и спаси.

В продължението на мача Шон Райт-Филипс можеше да си отбележи автогол при един пробив на резервата Крейг Белами, но топката срещна гредата и Ливърпул победи само с 1:0.

Мърсисайдци вече имат 26 точки на 6-та позиция, а Куинс Парк Рейнджърс е 13-ти с 16.

Норич надигра Нюкасъл с 4:2 в зрелищно шоу на „Кероу Роуд”. Куп контузии мъчеха треньора на на гостите от Северозитока Алан Пардю, а проблемите в състава му се отразиха и на играта на терена.

Ирландецът Уесли Хуулъхън даде начало на головата серия за Норич след асистенция на Крофтс в и рикошет в тялото на Дани Симпсън в 39-ата минута. Демба Ба обаче бързо върна „свраките” в мача с попадение в добавеното време на първата част.

Рехавата отбрана на Нюкасъл развя белия флаг през втората част. Играта с глава се оказа силното оръжие на Норич, което донесе успех на тима на Пол Ламбърт.

Първо Грант Холт, а после Стив Морисън се разписаха с глава само за 4 минути и направиха резултата 3:1. После Дан Гослинг остави Нюкасъл с човек по-малко след груб фаул в краката на  Ръсел Мартин, но въпреки това Демба Ба наниза втория си гол в мача и намали за 3:2.

8 минути преди края Грант Холт също се разписа за втори път и подпечата победата на „канарчетата” над „свраките” – 4:2.

Норич продължава да лети високо и е 9-ти с 19 точки, а Нюкасъл е седми с 26.