3. Ливърпул прати Уест Бромич в Чемпиъншип след 2:0 на „Дъ Хоутърнс”

Ливърпул прати Уест Бромич в Чемпиъншип след 2:0 на „Дъ Хоутърнс”

„Дъ Хоутърнс” бе изпълнен от фенове на УБА, които се надяваха чудото да стане, любимият им тим да победи Ливърпул и да съхрани надеждите си за оставане в Премиершип. Грешките в защитата на състава обаче за пореден път се оказаха фатални и Уест Бромич записа 23 загуба през кампанията.

Тимът на Уест Бромич Албиън ще се завърне в английския Чемпиъншип през следващия сезон. Днес тимът на Тони Моубри загуби при домакинството си на Ливърпул с 0:2 и е първият изпаднал отбор от Висшата лига през този сезон.

Началните минути на двубоя бяха за домакините. Напрежението бе пред вратата на Рейна, но до гол не се стигна. Ливърпул отговори с няколко опасни атаки, създадени от Торес, Джерард и Бенаюн. В 28-ата минута Мартис сбърка фатално, Джерард отне топката, излезе сам срещу Кийли и го прехвърли за 1:0. Последваха още няколко добри атаки на Уест Бромич, а удар с глава на Торес бе спасен със сетни усилия от Кийли.

Втората част отново бе за Уест Бромич. Моор имаше отличен шанс да изравни преди Каут да реализира втори гол след 63 минути игра. Холандецът получи пас от капитана Джерард, разходи се между двама защитници на домакините пред наказателното поле и с хубав удар не остави шанс на ветерана Кийли. Уест Бромич не се отчаяха и продължиха да създават голови положения пред вратата на „червените”. Брънт уцели гредата, а Фортуне от два метра не уцели рамката на вратата. Лейва и Каут пък бяха близо до трети гол, но Кийли спаси своя отбор.

Любопитна ситуация имаше в 80-ата минута на мача. Карагър и Арбелоа влязоха в сериозен конфликт и за малко не се сбиха на терена. Фрапантен пропуск направи влезлият като резерва Бабел. До края на мача Агер се намеси ключово при опасно центриране и вратата на Рейна остана „суха” до последния съдийски сигнал.

След този мач Уест Бромич са на 4 точки от спасителната зона и със сигурност ще играят в Чемпиъншип, при един кръг до края на шампионата. Ливърпул пък запази втората си позиция с 83 точки, на 4 зад шампиона Манчестър Юнайтед.

Уест Бромич – Ливърпул 0:2
0:1 Джерард 28’
0:2 Каут 63’

УБА: Кийли; Цюверлуун, Мартис (56’ Борха), Олсон, Донк; Брънт, Мулумбу (68’ Моор), Грийнинг, Корен; Менсегес, Фортуне

Ливърпул: Рейна; Арбелоа, Агер, Карагър, Аурелио; Лукас, Масчерано (51’ Алонсо), Каут, Джерард, Бенаюн (73’ Н’Гог); Торес (68’ Бабел)

Жълти картони: Олсон, Грийнинг (Уест Бромич)
Съдия: Майк Аткинсън
Стадион: „Дъ Хотърнс”