3. Ливърпул прекърши крилете на „свраките” насред „Сейнт Джеймсис Парк” – 5:1

Ливърпул прекърши крилете на „свраките” насред „Сейнт Джеймсис Парк” – 5:1

Отборът на Ливърпул ще посрещне новата 2009 година като лидер в класирането на английската Висша лига. Момчетата на Рафа Бенитес буквално разпиляха тима на Нюкасъл с 5:1 на неговия „Сейнт Джеймсис Парк”, и ако не бяха добрите намеси на вратаря на „свраките” Шей Гивън, резултатът дори можеше да стане двуцифрен в полза на „червените”. Двата отбора откриха 20-ия кръг във Висшата лига по един великолепен начин.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Ливърпул. Още от самото начало гостите започнаха да редят положение след положение, но Шей Гивън на няколко пъти спаси удари от близо разстояние на Каут, Джерард и Лукаш. Гивън правеше всичко възможно да запази мрежата си суха, но рехавата защита пред него оставяше футболистите на Ливърпул и неизбежното се случи в 31-та минута, когато капитанът Стивън Джерард се възползва от хубаво подаване на Бенаюн и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Гивън и с помощта на гредата откри резултата в полза на неговия тим. Само 5 минути по-късно преднината на гостите стана 2:0. Сами Хупия се разписа с глава, след изпълнение на ъглов удар. Единствените атаки на Нюкасъл през първото полувреме стигнаха само до 2 ъглови удари, но при втория централният бранител Едгар се извиси над всички и върна един гол за „свраките” в самия край на полувремето.\"\"

Изглеждаше, че Нюкасъл се върна в мача, но през втората част надмощието на гостите стана още по-осезаемо и те стигнаха до нови три гола. В 50-та минута Райън Бабел се възползва от уникално меле в наказателното поле на домакините и отблизо прати топката в мрежата на Гивън за 1:3. В 66-та минута Джерард бе изведен перфектно от Лукаш и останал очи в очи с вратаря на домакините покачи на 1:4. Нюкасъл опита плахи атаки и стигна до изпълнението на пряк свободен удар, при който резервата Джереми нацели напречната греда. Въпреки преднината от 3 гола, Ливърпул продължи да атакува, а Шей Гивън продължи да спасява. Все пак се стигна до 77-та минута, когато Едгар събори резервата Н’Гог в наказателното поле, а друга резерва в състава на „червените” Шави Алонсо реализира отсъдената дузпа, с което оформи крайното 1:5. До края на срещата Ливърпул можеше да стигне до още много попадения, но вездесъщият Гивън спаси своя отбор от още по-разгромна загуба.

Така с този успех Ливърпул остана лидер във Висшата лига и вече има 45 точки в своя актив, докато Нюкасъл е на 14-а позиция с актив от 22 точки.

0:1 Джерард 31’