3. Ливърпул премаза Евертън в дербито на Мърсисайд (видео)

Ливърпул премаза Евертън в дербито на Мърсисайд (видео)

Стивън Джерард вкара и трите попадения за Ливърпул за успеха с 3:0 срещу Евертън в мача на "Анфийлд"

Ливърпул спечели с 3:0 дербито на Мърсисайд срещу Евертън. Отложеният мач от Премиършип се проведе на „Анфийлд”, а играчите на Кени Далглиш се добраха до победата в срещата след хеттрик на капитана Стивън Джерард.

Домакините започнаха по-активно двубоя и още в 7-ата минута Джерард можеше да открие, но ударът му от около 10-ина метра бе спасен от Тим Хауърд. Евертън пък получи възможност да достигне до гол малко след това, но Стивън Пиенаар стреля в аут.

Последваха нови добри голови ситуации за Ливърпул. Първо, в 11-ата минута, Анди Керъл пробва късмета си, а почти веднага след това положение се откри и възможност пред Луис Суарес, но Тим Хауърд отрази и двата изстрела.

Така се стигна до 34-ата минута, когато след страхотен удар на Стивън Джерард резултатът бе открит. Капитанът на Ливърпул даде аванс на своя тим, а преднината на домакините от едно попадение се запази и до почивката на срещата.

Играчите на Кени Далглиш стартираха много силно през втората част и още в 51-ата минута авансът им набъбна до две попадения. Луис Суарес премина покрай двама бранители на Евертън, а топката достигна до Стивън Джерард, който с бомбен изстрел не остави шансове на Тим Хауърд и го накара за втори път да извади кълбото от мрежата си.

В следващите минути домакините имаха няколко нови много добри възможности за отбелязване на гол, но с пропуски се отчетоха Анди Керъл, Мартин Кели и Луис Суарес. Малко преди да изтече час игра от началото на двубоя, Джей Спиъринг също пробва късмета си, но ударът му излезе в аут. Евертън пък нямаше много на брой възможности пред Пепе Рейна. В 70-ата минута пък Луис Суарес пропиля добра голова ситуация. Крайният резултат пък бе оформен от Стивън Джерард в продължението на мача. Английският халф на Ливърпул се разписа за 3:0 в 93-ата минута и по този начин оформи своя хеттрик.

Така Ливърпул спечели важна победа срещу Евертън и заема 7-ото място във временното подреждане с 42 точки. „Карамелите” са на 9-ата позиция с 37 пункта.