3. Ливърпул размаза Бърнли с 4:0, Бенаюн с хеттрик

Ливърпул размаза Бърнли с 4:0, Бенаюн с хеттрик

Отборът на Ливърпул постигна убедителна победа с 4:0 при домакинството си на новака Бърнли от 5-ия кръг на английската Висша лига. Момчетата на Рафа Бенитес тотално доминираха над своя съперник в днешния двубой и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. В изненадващ герой за „червените” се превърна израелският халф Йоси Бенаюн, който реализира първия си хеттрик във Висшата лига.

Домакините започнаха по-добре мача още от самото начало. Риера, Джерард, Кайт и Торес непрестанно тормозеха отбраната на гостите и създаваха атака след атака. Натискът на Ливърпул обаче даде резултат едва в 27-ата минута, когато най-сетне мрежата зад Йенсен бе опъната. Йоси Бенаюн се подигра с Греъм Алекзандър в наказателното поле и след това хладнокръвно прати топката в мрежата на Бърнли за 1:0.

Оттам нататък играта на „червените” потръгна и за защитата на Бърнли станана много опасно. Малко след гола, Бенаюн можеше да вкара втория си гол в мача, но топката профуча встрани от вратата на Йенсен. След това почти всички негови съотборници се втурнаха да вкарват гол. Джерард, Торес, Кайт и дори Лукаш имаха своите шансове, но или те бяха неточни, или Йенсен спасяваше. В крайна сметка обаче се стигна до 41-ата минута, когато Дирк Кайт направи 2:0. Страхотна контраатака на домакините стигна до Бенаюн, който стреля, Йенсен спаси, но Кайт бе точен при добавката.

През втората част Ливърпул продължи да бъде по-активният тим на терена, но вече момчетата на Рафа Бенитес понамалиха темпото. Това обаче не пречеше на Бенаюн, който днес явно бе във вихъра си. Израелецът успя да вкара още две попадения, с което оформи своя хеттрик. Първо той се разписа на празна врата в 61-ата минута, след пас на Джерард, а в 82-ата минута ознаменува добрата си игра с трети гол, след като навърза Джордан и хладнокръвно реализира за крайното 4:0.

Така с този успех Ливърпул вече има 9 точки в актива си и заема 4-ото място в класирането. Бърнли пък остава 11-и с 6 точки в актива си.

Ливърпул – Бърнли 4:0
1:0 Бенаюн 27’