3. Ливърпул разпиля Евертън на „Анфийлд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул разпиля Евертън на „Анфийлд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” биха с 4:0 своя градски съперник

Ливърпул спечели дербито с Евертън, след като разби с 4:0 своя градски съперник на „Анфлийд” в мач от XXIII кръг на английската Висша лига.

Така „червените” записаха своята победа номер 89 в 222 сблъсъка с „карамелите” и останаха с едно поражение в 15 дуела.

Срещата се игра под проливен дъжд, който обаче по никакъв начин не повлия на представянето на домакините, които надиграха тотално своя опонент.

Още в началото Джордан Хендерсън отправи силен удар, но Тим Хаурд спаси, а в седмата минута Луис Суарес отне топката от Фил Джагиелка и на свой ред тества рефлекса на американеца, ала вратарят на гостите отново бе на своя пост.

Бившият страж на Манчестър Юнайтед се намеси решително и в 18-ата минута, когато Даниел Стъридж изведе изключително красиво Рахим Стърлинг, но младокът стреля в тялото му.

Дори и Хауърд обаче бе безпомощен в 21-ата минута. Тогава Луис Суарес центрира от корнер, а капитанът на домакините Стивън Джерард бе над всички в наказателното поле и с глава реализира деветия си гол в „Дербито на приятелството”.

При ситуацията за гола пък травма получи голмайсторът на „карамелите” Ромелу Лукаку, който той бе заменен принудително от Стивън Нейсмит.

В 30-ата минута Симон Миньоле също трябваше да показва класата си, след като Кевин Миралас напредна и топката стигна до Джагиелка, който падайки я изстреля към вратата на домакините, но белгийският им страж бе на мястото си.

Ливърпул отговори почти мигновено. В 33-ата минута Филипе Коутиньо изведе в коридор Даниел Стъридж, а той хладнокръвно преодоля Тим Хауърд с шут в горния му ляв ъгъл за 2:0.

Броени секунди по-късно английският национал вкара и най-красивото попадение в срещата, което бе вписано под номер 600 за сезона във Висшата лига.

То падна в 35-ата минута, когато Коло Туре намери с далечен пас Стъридж, а той успя, макар и с гръб към вратата, да прехвърли излезлия да го спре Тим Хауърд от границата на наказателното поле за 3:0.

При този резултат дойде и почивката, а веднага след нея Ливърпул вкара още веднъж. Това се случи в 50-ата минута, когато Луис Суарес отне топката от последния в отбрана Фил Джагиелка на централната линия и пробяга половината терен преди да я прати в мрежата на Хауърд - 4:0.

Попадението бе под номер 23 за уругвайския нападател, който вече има повече голове от всеки друг футболист във водещите европейски първенства, тъй като Кристиано Роналдо има 22 с екипа на Реал (Мадрид).

В 54-ата минута Даниел Стъридж можеше да направи победата на своите още по-изразителна, но пропусна да се разпише от дузпа и така „червените” не можаха да изравнят постижението си от 1982 година, когато реализираха 5 попадения насред „Гудисън Парк”.

С успеха си Ливърпул събра 46 точки и запази четвъртата позиция във временното класиране, а Евертън остана на шесто място, въпреки загубата.

Ето и всички резултати от играните до момента срещи от XXIII кръг на Висшата лига:

Тотнъм – Манчестър Сити

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи