Ливърпул разпиля Милан в Дубай

Нунес с 2 гола за 6 минути

Ливърпул разби Милан с 4:1 в приятелски мач, игран в Дубай.

Двата тима участват в турнира „Dubai Super Cup“.

Мърсисайдци допуснаха поражение с 1:3 от Лион, а „росонерите“ отстъпиха пред Арсенал.

За бонус точки двата тима играха дузпи, които Милан спечели с 4:3.

Отборът на Юрген Клоп започна с изключително стартов състав, в който блестяха имена като Тиаго, Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Андрю Робъртсън и други.

Милан заложи предимно на играчи, които не получават толкова игрово време.

Срещата мина под контрола на Ливърпул, който се прибира в Англия след тази среща.

Още в 5-та минута Мохамед Салах откри резултата, но в 19-тата Салемакерс бе намерен от Анте Ребич и успя да изравни. В 41-та минута Тиаго със страхотен изстрел от разстояние отново изведе Ливърпул напред в резултата.

През второто полувреме и двата отбора направиха промени, но появилият се от скамейката Дарвин Нунес успя да се разпише на два пъти - в 82-рата и 88-минута, за да оформи крайното 4:1.

За Ливърпул предстои мач с Манчестър Сити за Купата на Лигата, който ще се изиграе в четвъртък от 22:00 часа.

Милан ще има още една проверка срещу Фиорентина, преди да се изправи срещу Салернитана при подновяването на сезона в Серия А на 4-ти януари.