3. Ливърпул разпиля Уигън с 4:0 след хеттрик на Суарес (ВИДЕО)

Ливърпул разпиля Уигън с 4:0 след хеттрик на Суарес (ВИДЕО)

Даунинг също се разписа, Фелипе Коутиньо блести за мърсисайдци

След пет безуспешни визити Ливърпул се поздрави с победа далеч от дома, след като разби с 4:0 борещия се за оцеляване Уигън в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Мърсисайдци стартираха отлично визитата си и съумяха да открият резултата още във втората минута, когато Стюърт Даунинг се разписа след пас на новата зимна покупка Фелипе Коутиньо.

Младият бразилец блесна и в 18-ата минута, когато изведе отлично Луис Суарес и уругваецът хладнокръвно преодоля Али Ал Хабси – 2:0.

Вторият гол в мача на „Ел Пистолеро” не закъсня и падна в 34-ата минута, когато изпълни отлично един пряк-свободен удар и даде класическа преднина на своите.

Намиращият се в страхотна форма Суарес не спря до тук и малко след почивката оформи своя трети хеттрик с червената фланелка, разписвайки се в 49-ата минута за 36-и път в 68 мача с екипа на Ливърпул.

Така той вкара своя гол номер 28 през сезона, оглави голмайсторската класация във Висшата лига и подпечата изразителната победа на мърсисайдци.

След нея те се изкачиха на седмата позиция във временното класиране с актив от 42 точки, на 10 зад третия в подреждането Челси.

Уигън пък остана точно над чертата на изпадащите заради по-добрата си голова разлика от Астън Вила, който също като „латикс” е с 24 точки, но не от 28, а от 27 мача.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе