3. Ливърпул с четвърта победа във Висшата лига от началото на сезона (+ВИДЕО)

Ливърпул с четвърта победа във Висшата лига от началото на сезона (+ВИДЕО)

Куинс Парк Рейнджърс и Астън Вила не излъчиха победител

Ливърпул се наложи с минималното 1:0 над Саутхемптън в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига. Мачът се игра на „Анфийлд”, а единственото попадение в срещата бе дело на Даниел Агер в 43-ата минута.

Ливърпул се представи по-силно през първото полувреме и създаде доста опасности пред вратата на съперника. В 36-ата минута Джонджо Шелви нацели страничния стълб, а 6 минути след това удар на Луис Суарес срещна напречната греда. В 43-ата минута домакините излязоха с гол напред, след като Даниел Агер се разписа с глава след центриране на Глен Джонсън. До почивката Рики Ламбърт се отчете с два пропуска за Саутхемптън, а след 45 минути игра резултатът бе 1:0 в полза на домакините.

През второто полувреме също имаше интересни моменти, а в 60-ата минута Рахийм Стърлинг пропусна да отбележи втори гол за Ливърпул, като ударът на футболиста на мърсисайдци бе спасен от стража на гостите. В следващите минути Стивън Джерард и Мартин Шкъртел направиха пропуски за Ливърпул, а Адам Лалана не успя да реализира добра ситуация за гостите.

Хосе Енрике и Глен Джонсън също пропиляха възможности за Ливърпул, а до края на двубоя не се стигна до ново попадение и така домакините надделяха с 1:0.

Така Ливърпул постигна четвърта победа във Висшата лига от началото на сезона и вече има 19 точки, като заема 11-ата позиция в подреждането. Саутхемптън е 18-ти с 12 пункта.

Куинс Парк Рейнджърс и Астън Вила не излъчиха победител в сблъсъка помежду им, завършвайки наравно – 1:1. Двубоят се игра на „Лофтус Роуд”, а гостите излязоха с гол напред в 8-ата минута, когато Брет Холман не остави шансове на Жулио Сезар и прати кълбото в мрежата му. Джейми Маки обаче успя да изравни в 18-ата минута. Нови голове в срещата така и не паднаха и по този начин последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1.

Така Куинс Парк Рейнджърс не успя да постигне победа и във втория си мач под ръководството на новия си мениджър – Хари Реднап. Лондонският тим продължава да е на дъното на подреждането, като има актив от 6 точки и все още не е постигнал победа във Висшата лига през сезона. Астън Вила е на 16-ата позиция с 14 пункта.