3. Ливърпул с лесна победа над Астън Вила (видео)

Ливърпул с лесна победа над Астън Вила (видео)

"Мърсисайдци" спечелиха с 3:0 последния мач от 16-ия кръг в Премиършип

Отборът на Ливърпул се наложи над Астън Вила с 3:0 в последен мач от 16-ия кръг на Премиършип, игран на „Анфийлд”. „Мърсисайдци” бяха по-добрият отбор през целия мач, владееха повече топката, създадоха повече интересни ситуации и заслужено се поздравиха с успеха.

Първата възможност за Ливърпул се откри още в 3-та минута, но ударът на Дирк Каут не намери очертанията на вратата на Брад Фридел. Астън Вила отвърна с изстрел на Марк Олбрайтън, но той бе отразен от Рейна и нулевото равенство се запази.

В 14-ата минута „мърсисайдци” откриха резултата, а точен за тима на Рой Ходжсън бе Давид Нгог. След центриране в наказателното поле на Астън Вила Шкъртел подаде с глава към нападетеля и Нгог с удар от близко разстояние откри за 1:0.

Две минути по-късно „Анфийлд” отново бе на крака, след като падна втори гол за „червените”. Лукас намери хубаво Бабел, който си пое топката и веднага отправи изстрел към Фридел. Кълбото премина покрай стража на Вила и влетя в мрежата му за втори път.

До края на полувремето не се стигна до по-опасни ситуации и почивката дойде при резултат 2:0 за домакините.

Втората част започна равностойно, а първата по-сериозна възможност бе за Астън Вила. Ударът на Агбонлахор обаче бе отразен от Рейна и преднината от два гола на „мърсисайдци” се запази.

В 56-ата минута Ливърпул достигна до трети гол. Аржентинецът Макси Родригес получи топката и от около 10-ина метра стреля в горния десен ъгъл на вратата на Фридел, като не остави шансове на вратаря на гостите.

Астън Вила се опита да отвърне на удара и да достигне поне до почетно попадение, но дори появилите се в игра Робер Пирес и Джон Карю не успяха да помогнат на бирмингамци да отбележат гол.

До края на срещата добрата игра на Ливърпул продължи. Глен Джонсън изпусна хубаво положение в 69-ата минута. Ударът на защитникът бе доста силен и в очертанията на вратата, но Фридел реагира блестящо и изби в корнер. Няколко минути по-късно Киргиакос стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, но Хог изчисти от голлинията. В крайна сметка четвърти гол в мача не падна и Ливърпул се поздрави с успеха с класическото 3:0.

Победата изкачи „мърсисайдци” на 8-ата позиция, където те са с 22 точки. За Астън Вила това бе трети пореден мач без победа и бирмингамци са 16-и с актив от 17 точки.

Ливърпул - Астън Вила 3:0
14 1:0 Нгог
16 2:0 Бабел
56 3:0 Макси Родригес

Състави:

Ливърпул:
Рейна, Шкъртел, Киргиакос (Кели 84’), Кончески, Джонсън, Лукас, Мейрелеш, Макси Родригес (Аурелио 76’), Каут (Коул 80’), Бабел, Нгог

Астън Вила:
Фридел, Дън, Колинс, Уорнък, Л. Йънг, Хог, Кларк (Делфунесо 45’), Айрлънд, Даунинг, Олбрайтън (Пирес 65’), Агбонлахор (Карю 65’)

Жълти картони: Кларк (Астън Вила)

Стадион: „Анфийлд”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1