3. Ливърпул с пълна промяна след дербито – загуби безславно в Брага с 0:1 (видео)

Ливърпул с пълна промяна след дербито – загуби безславно в Брага с 0:1 (видео)

След като прекъсна рекордната серия от 18 поредни победи на Бенфика през уикенда, сега португалският тим нанесе първа загуба след 12 мача на най-титулувания английски клуб в европейските клубни турнири

Най-титулуваният английски клуб в европейските клубни турнири Ливърпул допусна първа загуба след 12 двубоя на международната сцена без поражение, след като отстъпи минимално пред португалския Брага в гостуването си от 1/8-финалната фаза на Лига Европа.

Домакините започнаха пределно мотивирани срещата и не дадоха шансове за изява на футболистите на Ливърпул, които навлязоха бавно в срещата и логично бяха наказани. Още в 16-ата минута халфът на „архиепископите” Мосоро се отскубна от отбраната на „мърсисайдци” и Киргиакос го фаулира в наказателното си поле, което доведе до дузпа.

Зад топката застана нападателят Алан да Силва, който изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар и така даде предимство на своите.

След попадението съставът на Брага, който през уикенда спря рекордната победна серия от 18 мача на Бенфика, заигра още по-уверено и до края на първата част имаше възможност да удвои преднината си, но удар на левия бранител Силвио от около 30-ина метра разтресе напречната греда на пазената от Пепе Рейна врата.

Така домакините се прибраха на почивка с минимален аванс, а след подновяването на играта футболистите на Ливърпул отново демонстрираха апатични действия, като Джо Коул и Кристиан Поулсен гледаха мача отблизо, но с нищо не показаха, че заслужават да са сред титулярите в този мач.

Именно датчанинът бе първата смяна на Кени Далглиш, който даде първи старт в евротурнирите на рекордната покупка Анди Керъл в 57-ата минута.

След влизането на бившия нападател на Нюкасъл обаче гостите започнаха да поглеждат по-смело към наказателното поле на Брага и показаха, че не искат да регистрират първата си загуба в Европа след 12 срещи без поражение в турнирите на Стария континент.

В 68-ата минута вкаралият хеттрик на Манчестър Юнайтед при победата през уикенда с 3:1 холандски нападател Дирк Каут отправи хубав удар по посока на вратата на домакините, чиито бразилски страж Артур обаче се намеси отлично и предотврати опасността, запазвайки вратата си суха.

Така Ливърпул ще трябва да търси задължителен успех на „Анфийлд”, ако иска да се класира за ¼-финалната фаза на втория по сила европейски клубен турнир.

Стартови състави:

Брага: Артур, Родригес, Кака, Гарсия, Силвио, Виана, Мосоро (’69 Паулао), Салино, Алан, Лима (’77 Мейонг), Пауло Сезар (’90 Барбоса);

Ливърпул: Рейна, Карагър, Киргиакос, Джонсън, Шкъртел, Коул, Поулсен (’57 Керъл), Раул Мейрешел, Лукаш, Спиъринг, Кайт;