3. Ливърпул с поредно разочарование във Висшата лига през сезона (видео)

Ливърпул с поредно разочарование във Висшата лига през сезона (видео)

Мърсисайдци отстъпиха с 0:1 на Фулъм на "Анфийлд"

Отборът на Ливърпул регистрира 13-ата си загуба във Висшата лига от началото на сезона, след като тази вечер отстъпи с 0:1 на Фулъм. Двубоят се проведе на „Анфийлд”, а и двата отбора имаха шансове за отбелязване на гол, като все пак домакините бяха по-активният тим на терена през по-голямата част от мача, но единствено Фулъм успя да отбележи попадение в срещата. Трябва да се отбележи и фактът, че в днешния двубой мениджърът на Ливърпул - Кени Далглиш, бе дал почивка на някои от ключовите си футболисти.

Гостите поведоха още в 5-ата минута, след като топката бе центрирана в наказателното поле на Ливърпул, бе отклонена от Павел Погребняк, след което срещна тялото на Мартин Шкъртел и влетя във вратата на Ливърпул. Домакините обаче показаха, че ще търсят бързо изравняване и се активизираха в предни позиции, като до края на първата част създадоха доста голови положения пред вратата на съперника.

В 15-ата минута обаче тимът на Кени Далглиш можеше да получи второ попадение, като Дони все пак успя да избие изстрела на Павел Погребняк. От тази ситуация до завършека на първото полувреме почти всички по-интересни моменти бяха пред вратата на Фулъм. В 28-ата минута Джонджо Шелви можеше да изравни резултата, но ударът му бе изчистен от Бреде Хангеланд от голлинията. До почивката Дирк Каут, Макси Родригес и Анди Керъл се отчетоха с пропуски за домакините, а след 45 минути игра Фулъм водеше с 1:0.

През втората част и двата тима имаха ситуации пред противниковата врата, а Ливърпул бе по-активният тим. Още в началните минути на второто полувреме Шелви и Спиъринг направиха пропуски за домакините, а в 53-ата минута Демпси стреля с глава, но топката излезе в аут.

Малко след като изтече час игра от началото на срещата, Фулъм получи нов шанс да отбележи попадение, но ударъм на Керим Фрей срещна дясната греда на вратата на Дони. В следващите минути Джон Арне Рийзе пропусна да реализира за гостите, а пък Анди Керъл се отчете с пропуски за домакините. Последва и добра голова ситуация, открила се пред Демпси, но и тя не доведе до гол, след като Дони спаси. До края на срещата Ливърпул така и не успя да намери начин, по който да отбележи попадение във вратата на Фулъм, и загуби срещата с 0:1.

Така лондондският тим постигна дубъл срещу мърсисайдци през сезона, след като по-рано през кампанията спечели с 1:0 мача между двата тима на „Крейвън Котидж”. След този успех Фулъм има актив от 49 пункта и е на 9-ото място във временното подреждане. Ливърпул е 8-ми със същия точков актив като Фулъм.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"