3. Ливърпул с второ поредно реми във Висшата лига (ВИДЕО)

Ливърпул с второ поредно реми във Висшата лига (ВИДЕО)

С човек по-малко мърсисайдци взеха само точка от гостуващия Кристъл Палас

Вицешампионът Ливърпул регистрира второ последователно равенство в английската Висша лига.

След ремито 2:2 срещу новака Фулъм на старта, сега мърсисайдци не успяха да победят у дома Кристъл Палас като завършиха срещата от 2-рия кръг при 1:1 и с човек по-малко.

Новото им попълнение Дарвин Нунес получи директен червен картон в 57-ата минута, след като в 32-ата Уилфред Заха откри на „Анфийлд“, а в 61-ата Луис Диас подели точките.

Мърсисайдци започнаха силно и стигнаха до ранно положение. След центриране и неубедителна намеса на Гуаита, Милнър се оказа на стрелкова позиция, но стреля над вратата на Палас.

В 9-а минута канонадата продължи. Първо Харви Елиът стреля сред купа от играчи, но ударът беше отбит. След това Дарвин Нунес получи отлична топка, но пропусна от изгодна позиция. В 22-а минута и Мохамед Салах се отчете с пропуск от изгодна позиция.  В 32-ата минута Кристъл Палас изненадващо поведе след блестяща контраатака. Езе отлично изведе Заха зад защитата, той напредна и прати топката покрай Алисон.

В 41-а минута добрите действия на Палас продължиха. Дукуре успя да изведе Заха сам срещу Алисон отново, но вратаря затвори отлично ъгъла и изби в корнер. Във финалните секунди на частта Нунес нацели греда за разочарование на феновете на домакините. В 57-а минута Дарвин Нунес направи чутовна глупост. След спречкване с Йоаким Андерсен, нервите на уругвайския нападател не издържаха и Нунес заби главата си в ченето на защитника, а главният съдия не се поколеба да покаже директен червен картон. Само 4 минути по-късно обаче мърсисайдци намериха светлина в тунела. Луис Диас направи впечатляващ пробив, започнал от лявото крило. Той премина през 4-ма играчи и с мощен удар от 20 метра разстреля Гуаита за 1:1.

В 78-а минута Палас се събуди и получи златен шанс. След центриране от Езе, Заха се оказа на задната греда, но ударът му срещна гредата на опразнената врата на Алисон. В 86-а минута Салах пробва удар от много сложна позиция, но топката мина встрани. Така в крайна сметка двата отбора поделиха точките и Ливърпул вече има 2 като заема 12-о място в класирането, докато Кристъл Палас е с 1 на 16-ата позиция.

Ливърпул - Кристъл Палас 1:1
0:1 Уилфред Заха (32)
1:1 Луис Диас (61)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ливърпул: Алисон, Алекзандър-Арнолд, Филипс, Ван Дайк, Робъртсон, Елиът, Фабиньо, Милнър, Салах, Нунес, Диас;

Кристъл Палас: Гуаита, Мичел, Гуехи, Андерсен, Уорд, Клайн, Заха, Шлуп, Дукуре, Езе, Аю;