3. Ливърпул съкруши Юнайтед с 4:1 на „Олд Трафорд” и запази надежди за титлата

Ливърпул съкруши Юнайтед с 4:1 на „Олд Трафорд” и запази надежди за титлата

Две груби грешки на сръбския защитник Неманя Видич и отлични изяви на Торес и Джерард позволиха на Ливърпул да победи Манчестър Юнайтед с 4:1 в дербито от 29-ия кръг на Премиършип, което се игра на „Олд Трафорд”.

Две груби грешки на сръбския защитник Неманя Видич и отлични изяви на Торес и Джерард  позволиха на Ливърпул да победи Манчестър Юнайтед с 4:1 в дербито от 29-ия кръг на Премиършип, което се игра на „Олд Трафорд”.

Българският национал Димитър Бербатов бе оставен на пейката и се появи в игра чак в 72-ата минута, а съотборнииците му поведоха в 23-ата с гол от дузпа на Роналдо. Груба грешка на Видич позволи на Торес да изравни в 28-ата минута, а в самия край на първата част Джерард сам изработи и реализира дузпа за 1:2. В 77-ата минута Видич си изработи червен картон след нова грешка и фаул срещу Джерард, а Аурелио реализира пряк свободния удар. В последната минута остана време и за резервата Досена да смълчи феновете на домакините след техничен прехвърлящ удар.

Първите 20 минути преминаха в разузнаване на двата отбора, като първото по-сериозно положение доведе до дузпа за Юнайтед. Тевес пусна много хитър пас зад гърба на защитниците в сиво, извеждайки Парк Жи Сунг, който само чакаше плонжа на Рейна и се свлече в наказателното поле, след като бе закачен с тяло от вратаря. Роналдо би силно в десния ъгъл на Рейна, който бе близо до истината, но ударът на португалеца бе твърде силен.

Само 5 минути по-късно Ливърпул стигна до равенство от ситуация, която не предвещаваше никаква опасност. Защитник на „мърсисайдци” изрита силно топката от собственото си наказателно поле, а Неманя Видич направи може би най-голямата грешка в кариерата си. Сърбинът бе последен в отбрана, но вместо да върне към вратаря или да изчисти топката, се засуети и позволи на Торес да му я отнеме, а веднъж излязъл сам срещу Ван Дер Сар не му бе проблем да го преодолее с техничен минаващ удар по диагонала – 1:1.

Това бе първият гол, който Ван Дер Сар получава на „Олд Трафорд” от 1 ноември насам.

В минутите след гола на испанеца настъпи „затишие” на терена. В 39-ата минута Рейна за малко не подари гол на съперника. Роналдо би фаул, испанският страж изпусна топката, която не бе твърде силна, но поправи грешката си, като я закова в ръцете си точно преди Тевес да направи решителна добавка.

Точно когато двата тима се готвеха за почивка дойде изригване на Джерард. Той навлезе на скорост в пеналта на Юнайтед, а французинът Патрис Евра опита да предотврати опасността, но шпагатът му вместо топката уцели крака на Джерард. Без никакви колебания реферът Уайли посочи бялата точка, а капитанът на Ливърпул бе безкомпромисен. Ван Дер Сар усети посоката, но успя само да закачи топката, без да може да спре пътя й към мрежата – 1:2

Втората част започна с атаки на Юнайтед, а Бербатов все така оставаше на пейката. Без да направят нещо сериозно в офанзивен план, домакините можеха да изравнят след две грешки на Рейна. Стражът на Пуул не се намеси добре при две наглед безобидни ситуации, като веднъж и гредата му бе помощник. В 62-ата минута Роналдо центрира към Рууни на задната греда, който засече с глава подаването, но топката мина покрай гредата без да може притичалия Тевес да я засече в опразнената врата.

В 71-ата минута заместникът на Бербатов Тевес бе изведен зад защитата, но не успя да запази равновесие и стреля в аут. Минута по-късно сър Алекс предприе тройна смяна и в игра се появиха Бербатов, Скоулс и Гигс.

Този ход обаче нямаше как да окаже въздействие върху мача, тъй като невероятно стабилният Видич допусна втора груба грешка. Сърбинът изпусна Джерард пред пеналта, а след това го дръпна за гащетата. Логично Видич бе изгонен от игра, а за да бъде малшансът на Юнайтед пълен, Аурелио завъртя неспасяемо топката от фаула за 1:3.

До края на мача Ливърпул отбиваше без проблем хаотичния натиск на домакините, а Досена подобно на мача с Реал (М) имаше късмета да отбележи сладкия последен гол, с който „червените” свалиха сериозно самочувствието на Берба и компания.

Така Ливърпул намали аванса на Юнайтед на 4 точки на върха в Премиършип. Тимът на Бенитес събра 61 точки, а „дяволите” имат 65, но и мач по-малко.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:4
1-0 Роналдо 23-дузпа'