3. Ливърпул със спокойно 2:0 над УБА (видео)

Ливърпул със спокойно 2:0 над УБА (видео)

Адам и Керъл герои за мърсисайдци

Отборът на Ливърпул постигна важна победа в битката си за класиране в евротурнирите, след като днес се наложи с 2:0 над тима на УБА. Срещата се игра на стадион „Дъ Хоутърнс” и бе от програмата на 10-ия кръг на английската Висша лига.

Като цяло двубоят не бе особено атрактивен и премина почти изцяло под инициативата на мърсисайдци.

Още от самото начало „червените” наложиха своя ритъм на игра и в 9-та минута излязоха напред в резултата след точно изпълнена дузпа на Чарли Адам. Нарушението за 11-метровия наказателен удар пък бе срещу Суарес.

След попадението Ливърпул продължи да е по-активният тим, като хората на Кени Далглиш търсеха второ попадение, с което до голяма степен да предрешат изхода на сблъсъка.

Така се стигна до продължението на първата част, когато Суарес изведе Керъл очи в очи с Фостър, а нападателят с премерен изстрел покрай вратаря, удвои преднината на своите.

Втората част пък бе доста слаба откъм голови и въобще интересни ситуации, в нея двата тима не си вкараха попадения и така Ливърпул се наложи над УБА с 2:0.

След успеха „червените” се намират на 5-о място във временното класиране с актив от 18 точки, докато „дроздовете” са 13-и с 11 пункта.