3. Ливърпул със зрелищно 3:3 с Бенфика и билет за 1/2-финалите в ШЛ (ВИДЕО)

Ливърпул със зрелищно 3:3 с Бенфика и билет за 1/2-финалите в ШЛ (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" и "орлите" изиграха интересен реванш

Ливърпул очаквано успя да се класира за 1/2-финалите на Шампионската лига, но това се случи след голово равенство 3:3 с Бенфика в реванша на "Анфийлд". Авансът от 3:1 преди седмица обаче беше напълно достатъчен за английския тим.

Срещата започна с активна игра и от двата отбора, но без положения пред двете врати. Първата голова възможност се откри пред Бенфика в 13-ата минута, но силният шут на Евертон не намери очертанията на вратата. Постепенно домакините наложиха волята си и се настаниха трайно в половината на лисабонските "орли". Вратарят Влаходимос блесна с двойна намеса в 20-ата минута и запази мрежата си "чиста".

Минута по-късно обаче стражът на гостите капитулира пред майсторския удар с глава на Ибархима Конате, който засече центриране на Цимикас от корнер за 1:0.

Звездата на португалците Дарвин Нунес вкара топката зад гърба на Алисон в 23-ата минута, но попадението не беше зачетена заради засада. Отново Влаходимос беше във фокуса на вниманието в 26-ата минута, след като отрази силен шут на Луис Диас. Не беше изминал и полови час от началото на мача, когато Фирмино пропусна страхотна възможност да удвои. От вратарското поле той насочи с глава топката, но тя рикошира в гърба на Вертонген и изледе в ъглов удар.

Малко изненадващо Бенфика изравни в 32-ата минута. Диого Гонсалвеш намери Гонсало Рамош на ръба на засадата и той хладнокръвно матира Алисон за 1:1.

Невероятна намеса на Грималдо спаси гостите от втори гол в 38-ата минута. Контраатака на "мърсисайдци" завърши с гросмайсторско подаване на Фирмино към Лиус Диас, на защитникът на Бенфика се хвърли в краката му и изби в корнер. Грималдо обаче можеше да се превърне в грешник за своя отбор минута преди почивката, след като изчисти топката в краката на Кейта, който обаче за негова радост шутира силно и неточно. В добавеното време на първата част и Гомес опита късмета си, но стреля право в ръцете на Влаходимос.

Гостите влязоха по-добре във второто полувреме, но получиха гол още в 55-ата минута след две поредни грешки на Влаходимос и Вертонген. Най-напред вратарят на Бенфика плонжира, но не успя да улови лесна топка, а след това Вертонген панически изрита топката в краката на Диого Жота. Нападателят пробва да шутира по диагонала, но се получи подаване към изскочилия зад защитата Фирмино, който на празна врата нямаше как да сгреши - 2:1.

10 минути по-късно отново Роберто Фирмино бе в прегръдките на съотборниците след прекрасно воле с десния крак за 3:1. Нападателят на Ливърпул бе забравен в наказателното поле след центриране от пряк свободен удар.

Гостите обаче не се предадоха и в 73-ата минута върнаха един гол чрез резервата Роман Яремчук. Украинецът получи топката между централните бранители на Ливърпул, елегантно преодоля Алисон Бекер и с лекота прати топката зад гърба му.

Високомерната игра на домакините беше наказана с ново попадение в 82-ата минута. Ибрахима Конате покри засадата и резервата Жоао Марио нахле към наказателното поле. Атаката бе подкрепена от Дарвин Нунес, който с техничен удар прати топката в даления ъгъл на Алисон - 3:3.

Окрилени от изравняването, португалците се хвърлиха смело напред и можеха да поведат след чудесен изстрел на Нунес. Алисон обаче показа защо е поставян в топ 3 на най-добрите вратари в света и с чудесна реакция изби влизащата в долния десен ъгъл топка.