3. Ливърпул се измъчи, но стъпи на върха в Англия след 2:1 над Палас (ВИДЕО)

Ливърпул се измъчи, но стъпи на върха в Англия след 2:1 над Палас (ВИДЕО)

Лондончани играха с човек по-малко в последния четвърт час

Ливърпул се наложи над Кристъл Палас с 2:1 като гост на „Селхърст Парк“ в мач от 16-ия кръг във Висшата лига. В първите минути на срещата двата отбора не успяха да стигнат до опасно положение пред някоя от двете врати.

Първата по-опасна възможност в срещата дойде в 29-ата минута, когато Жеферсон Лерма получи прецизен пас в наказателното поле и шутира с първото си докосване, но Алисон се намеси.

В 29-ата минута Върджил ван Дайк събори свой опонент в наказателното поле, а Анди Мадли посочи бялата точка. След проверка на ситуацията с ВАР главният рефер промени своето решение.

Кристъл Палас започна по-усилено да натиска на старта на второто полувреме. Жан-Филип Матета проби отляво в наказателното поле на Ливърпул, след което бе препънат от Джарел Куанса. Мадли първоначално подмина ситуацията, но след преразглеждането й с ВАР посочи бялата точка. Матета се нае с изпълнението шутира в средата и реализира в 57-ата минута.

Домакините от Южен Лондон останаха с човек по-малко на терена в 74-ата минута, когато Джордан Аю задържа Харви Елиът, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон.

С първия си точен изстрел в срещата Ливърпул успя да възстанови паритета на „Селхърст Парк“ в 76-ата минута. Джо Гомез изведе Коди Гакпо по лявото крило, в наказателното поле Майкъл Олис не успя да изчисти по най-добрия начин, а Къртис Джоунс продължи за Мохамед Салах, чийто удар рикошира в тялото на Натаниел Клайн и влезе във вратата.

В първата минута от добавеното време Мохамед Салах комбинира с Харви Елиът, който навлезе отдясно в наказателното поле на Кристъл Палас и стреля в близкия ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Рами Матюс да отрази. По този начин Ливърпул осъществи пълния обрат в срещата.След спечелените три точки в Южен Лондон, Ливърпул стъпи на върха във временното класиране във Висшата лига с 37 точки, докато Кристъл Палас остава на 14-а позиция с 16 пункта в актива си.