3. Ливърпул се измъчи срещу кошмара на Левски за 1:0 на "Анфийлд"

Ливърпул се измъчи срещу кошмара на Левски за 1:0 на "Анфийлд"

Английският гранд Ливърпул стартира с успех новата кампания в Шампионската лига. Възпитаниците на Рафа Бенитес стигнаха до минималното 1:0 срещу добре познатия в България тим на Дебрецен, отстранил в Плейофите за влизане в надпреварата българския шампион Левски.

Унгарците показаха на „Анфийлд”, че няма да са боксова круша в група „Е”, където са още френския Лион и италианската Фиорентина, и предварителните очаквания за убедителна победа на „червените” не се сбъднаха.

Определено „мърсисайдци” разочароваха своите фенове с представянето си, но прибавиха 3 точки към своя актив след гол на холандския национал Дирк Каут в 45-ата минута.

Първото полувреме не се запомни кой знае с какво. Домакините имаха териториални преимущество, но Джерард, Торес, Каут и Бенаюн не стигаха до удобни голови положения пред вратата на черногорския национал Полексич.

Все пак в края на полувремето Ливърпул стигна до гол в унгарската врата. Торес стреля към вратата на Дебрецен, вратарят Полексич изби топката в краката на Каут, който я прати в неговата врата за 1:0.

През втората част феновете на „Анфийлд” очакваха разгром, но явно тази вечер не беше най-добрата за Ливърпул.

Джерард се опита да затрудни стража на унгарците с няколко изстрела от средна дистанция, не довели до гол.

Кошмарът на Левски – тимът на Дебрецен, атакува предимно на контраатаки, но Рейна нямаше много работа.

10 минути преди края на мача Бенитес пусна в игра Бабел, който раздвижи атаката на „червените” и в последната 90-а минута бе близо до втори гол в полза на своя тим.

Така срещата завърши 1:0 и подценяваният у нас тим на Дебрецен може да се прибере в Унгария с високо вдигната глава след достойното си представяне.

В другата среща от групата Лион записа успех над Фиорентина с 1:0.

Ливърпул – Дебрецен 1:0
(1:0) Каут 45’

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Джерард, Торес, Риера (80’ Бабел), Бенаюн (87’ Масчерано), Каут (90’ Аурелио), Лукаш, Инсуа, Карагър, Шкъртел

Дебрецен: Полексич, Леандро, Луис Рамос (67’ Лашко), Боднар, Комлоси, Месарос, Фодор, Кис, Кулибали, Шакали (79’ Фезесин), Цвиткович

Стадион: „Анфийлд”, Ливърпул
Жълти картони: Джерард (Л), Фодор (Д)
Луис Енрике: Дембеле става все по-добър