3. Ливърпул се изравни на върха с Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул се изравни на върха с Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърисисайдци с девети мач без загуба след 2:1 над Уест Бромич у дома

Ливърпул записа девети мач без поражение, след като победи у дома Уест Бромич Албиън с 2:1 в двубой от деветия кръг на английската Висша лига.

Лятната покупка Садио Мане откри резултата с красив гол от воле след чудесна атака в 20-ата минута, засичайки прецизно центриране на Роберто Фирмино.

Именно Мане пък се превърна в асистент за второто попадение, което падна в 35-ата минута и бе дело на Фелипе Коутиньо.

След това домакините имаха още няколко добри възможности за гол, но ги пропуснаха.

Малко преди последния съдийски сигнал мърсисайдци бяха наказани за това, тъй като в 81-ата минута Гарет Макоули вкара след корнер и оформи крайното 2:1.

Заради това попадение Ливърпул остана на второто място във временното класиране, изоставайки по голова разлика от лидера Арсенал. Двата тима са с по 20 точки, като имат с една повече от Манчестър Сити, който в неделя приема Саутхемптън в опит да си върне върха.

Уест Бромич остана с 10 точки от девет мача.