3. Ливърпул се подигра с Челси в собствената му крепост (видео)

Ливърпул се подигра с Челси в собствената му крепост (видео)

"Сините" от Лондон отново се сгромолясаха на земята на своя стадион "Стамфорд Бридж"

Ливърпул шокира Челси в дербито от 12-ия кръг на Премиършип, след като успя да се наложи с 2:1 в сблъсъка на „Стамфорд Бридж”. Мърсисайдци успяха да поведат през първата част и имаха преднина на полувремето на мача. След почивката „сините” от Лондон изравниха, но бившият защитник на Челси и настоящ бранител на Ливърпул – Глен Джонсън, се разписа в 87-ата минута и по този начин донесе трите точки на мърсисайдци.

Бившият играч на Ливърпул – Фернандо Торес, стартира от резервната скамейка, като все пак се появи в игра в 84-ата минута. Испанецът обаче за пореден път не се запомни с нищо по-интересно.

Първото по-интересно положение в срещата дойде в 10-ата минута, когато Хуан Мата можеше да се разпише, но ударът му от близко разстояние не попадна в рамките на вратата. Джон Оби Микел също получи възможност да се разпише, но далечният му изстрел също не бе в целта.

Ливърпул пък имаше шанс да вкара чрез Глен Джонсън в 14-ата минута, но ударът на защитника бе отразен. Последваха още няколко интересни ситуации, а в 33-ата минута Макси Родригес откри резултата, след като прати кълбото във вратата на безпомощния в случая Петър Чех. До края на полувремето Челси се опита да възстанови равенството, но Бранислав Иванович и Давид Луис направиха пропуски и след края на първите 45 минути резултатът бе 0:1.

Челси бе тимът, който доминираше в началните минути от второто полувреме. Играчите на Андре Вияш-Боаш създадоха доста положения пред Пепе Рейна, а изравнителното попадение падна в 55-ата минута, когато Даниел Стъридж се разписа за 1:1 от близко разстояние. Веднага след това „сините” от Лондон получиха нови възможности за отбелязване на гол, но недостатъчно прецизни пред противниковата врата бяха Давид Луис и Хуан Мата.

Челси направи още няколко пропуска и бе наказан за тези свои действия в заключителната част от мача. Глен Джонсън получи топката в половината на „сините” в 87-ата минута, премина като на шега покрай Ашли Коул и Флоран Малуда и с левия крак заби кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Петър Чех.

В последните минути на редовното време и в продължението на срещата Челси упорито търсеше изравнителното попадение за 2:2, но то така и не дойде. Играчите на Андре Вияш-Боаш така и не създадоха нищо по-опасно в заключителната част от срещата и записаха втора поредна загуба на „Стамфорд Бридж” в двубой от Премиършип, след като отстъпиха и на Арсенал (3:5) в предишното си домакинство от шампионата.

Това бе четвърто поражение за Челси от началото на сезона и в момента „сините” от Лондон заемат 4-ото място с 22 точки. Ливърпул е 6-ти със същия актив, но по-лоша голова разлика. И двата тима са на 12 пункта от лидера Манчестър Сити.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане