3. Ливърпул се провали още на старта на сезона (видео)

Ливърпул се провали още на старта на сезона (видео)

„Червените” завършиха наравно 1:1 с тима на Съндърланд на „Анфийлд”

Английският колос Ливърпул за пореден път започна разочароващо сезона във Висшата лига, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Съндърланд. Срещата се игра на стадион „Анфийлд” и бе от програмата на 1-ия кръг на Премиършип.

Двубоят започна с очакван натиск на „червените”, които можеха да открият резултата още в 5-та минута, когато Ричардсън спъна Суарес в наказателното си поле и реферът Дауд отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана самият Суарес, чийто удар обаче премина високо над вратата на Минолет.

Натискът на „червените” продължи и след този пропуск и в 12-ата минута „Анфийлд” все пак изригна в бурни аплаузи, след като Суарес засече с глава центриране от фаул на Адам и даде преднина на Ливърпул.

След гола Ел Мохамади и Ларсон опитаха късмета си, но не можаха да преодолеят Рейна, но като цяло домакините продължаваха да владеят инициативата.

В 34-ата минута Стюарт Даунинг направи страхотен пробив от своята половина до наказателното поле на „черните котки”, след което стреля мощно с левия крак, но за негово нещастие кълбото срещна напречната греда и излезе в аут.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Ливърпул.

През втората част отборът на Съндърланд погледна по-смело към вратата на Рейна и дори започна с натиск вторите 45 минути. Първо Ричардсън опита късмета си с левия крак, ала не уцели вратата, а впоследствие Гиан засече с глава, но бранителите на Пуул се справиха с опасността.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Ел Мохамади центрира от дясното крило към далечната греда, където Себастиан Ларсон засече много красиво от воле, падайки назад и прати кълбото в далечния ъгъл на Рейна за 1:1.

След гола „черните котки” се дръпнаха в половината и започнаха да чакат възможностите си на контраатака, докато хората на Кени Далглиш изгубиха свежите си идеи в атака и започнаха с далечни изсипвания на топката да търсят 35-милионния Анди Керъл.

Националът на Англия наистина успя да нанесе няколко удара с глава, но те не притесниха кой знае колко стража на Съндърланд – Минолет.

В даденото от рефера продължение Кетърмол шутира от изгодна позиция, но кълбото излезе в аут и така мачът завърши при резултат 1:1.

Състави:

Ливърпул: Рейна; Фланаган, Карагър, Агер, Енрике; Хендерсън (61' Каут), Лукас, Адам, Даунинг; Суарес (75' Мейрелеш), Керъл

Съндърланд: Минолет, Ричардсън, Браун, Бардсли, Фърдинанд, Ларсон (Воън 80'), Кетърмол, Колбак, Ел Мохамади, Сесеньон, Гиан (Жи 66')

Жълти картони: Карагър, Хендерсон, Каут, Адам (Ливърпул); Ричардсън, Кетърмол, Бардсли, Ларсон

Стадион: "Анфийлд", 45 хиляди зрители

Рефер: Фил Дауд