3. Ливърпул се завърна на върха в Англия след нов обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул се завърна на върха в Англия след нов обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Диого Жота отново вкара победния гол за шампионите

Ливърпул отново е начело в класирането на Висшата лига. Шампионите обърнаха Уест Хем от 0:1 до 2:1 по идентичен сценарии от миналия кръг. Тогава "червените" спечелиха със същия резултат срещу Шефилд Юн, а и в двата мача победното попадение реализира Диого Жота, който се превърща в печелившия жокер на Юрген Клоп.

Ливърпул има аванс от три точки пред Евертън, който обаче е с мач по-малко. 63 пък станаха поредните мачов от Висшата лига, в които "червените" нямат загуба на "Анфийлд".

Мениджърът Юрген Клоп заложи на Натаниел Филипс в центъра на отбраната. 23-годишният защитник за първи път започна титуляр в мач от Вишсата лига. Появата му се налага, след като Ван Дайк и Фабиньо последователното излязоха от строя. Мениджърът на "червените" направи обшо шест промени в сравнение с мача срещу Аякс през седмицата. Впечатление направи включването на 19-годишния Къртис Джоунс в халфовата линия.

Гостите шокираха шампионите с гол още в 10-ата минута на мача. След центриране в наказателното поле Джо Гомес успя да изчисти, топката се озова в Пабло Форналс, който с удар от границата на наказателното поле успя да вкара - 0:1!

Едва в 25-ата минута Ливърпул стигна до първия си удар. Салах изведе Мане, а сенегалецът се сгромоляса на границата на наказателното поле. Съдията остави играта да продължи, а секунди по-късно Хендерсън стреля опасно, но в аут.

Ливърпул изравни резултата в 41-ата минута. Салах получи подаване от Къртис Джоунс в наказателното поле, а Артур Масюаку извърши нарушение, което принуди съдията да отсъди дузпа. Мохамед Салах нямаше проблем да реализира от бялата точка - 1:1!

В 70-ата минута Юрген Клоп включи в игра Диого Жота и Джердан Шакири. Промяната изглежда, даде резултат.

Жота вкара в 77-ата минута. ВАР обаче преразгледа ситуацията за наршение на Мане срещу вратаря и остави главния съдия Кевин Френд сам да прегледа повторенията и да прецени. Реферът отмени гола и отсъди спорен фаул.

Все пак в 85-ата минута Жота успя да отбележи редовен гол. След продължителна обсада на наказателното поле на Уест Хем Джердан Шакири пусна великолепен пас в коридор за нападателя, който оплете топката в мрежата зад вратаря на "чуковете" Фабиански.