3. Ливърпул сгази "Черните котки" с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул сгази "Черните котки" с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Луис Суарес наниза нови два гола, Ливърпул напомни за величието си

Ливърпул надигра Съндърланд с 3:0 на „Анфийлд” в 21-ия кръг на Висшата лига и се качи до осмо място в таблицата. Луис Суарес вкара нови два гола, а преди него Рахим Стърлинг бе открил резултата.

Брендън Роджърс направи две промени в своя тим от двубоя с КПР и пусна Лукас и Уиздъм на местата на Хосе Енрике и Джо Алън. Мартин О’Нийл прибегна до само една промяна с включването на Дани Роус вместо контузения Джон О’Шей.

На "Анфийлд" беше и новото попълнение на мърсисайдци Даниел Стърдидж, който дойде от Челси за 12 млн. паунда. Националът на Англия се снимаше с феновете, но не бе в тима за мача.

Ливърпул пое контрола от самото начало и Миноле спаси удар на Даунинг на близката греда при удобен пряк свободен удар.

„Червените” обаче не се бавиха много за първия гол. Суарес прехвърли защитата с пас, а Стърлинг направи същото с вратаря и технично прати в мрежата над Миноле за 1:0 в 18-ата минута.

„Черните котки” бяха близо до изравнителен гол, но добра атака между Стивън Флетчър и Стефан Сесеньон завърши с неточен удар на Джеймс Маклийн.

Гостите платиха за пропуска в 26-ата минута. Джерард пусна за Суарес, уругваецът се пребори с тяло срещу Куеяр и през краката на Миноле направи 2:0.

Кигалън изпусна отличен шанс да намали и отблизо видя как Рейна спасява удара му.

След почивката Суарес пак изведе Стърлинг, но вратарят спаси шута на младока.

Мачът свърши практически в 52-ата минута. Стивън Джерард намери Луис Суарес с фамозен 50-метров пас през центъра, нападателят овладя и с удар покрай вратаря покачи на 3:0.

До края Ливърпул имаше пълно надмощие. Минеоле изби воле на Джерард, което рикошира опасно, а после с крака попречи на Суарес да направи хеттрик.

Голове на Глен Джонсън и Джо Алън бяха правилно отменени, но мърсисайдци няма да бъдат недоволни от класическия успех.

Ливърпул е осми с 31 точки, а Съндърланд е 14-ти с 22.