3. Ливърпул спря черната си серия след 2:0 над шампиона Юнайтед

Ливърпул спря черната си серия след 2:0 над шампиона Юнайтед

Торес и Н’Гог точки във вратата на "червените дяволи", Бербатов с 74 минути на "Анфийлд"

Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 2:0 в супердербито от 10-ия кръг на английската Висша лига, което се игра на „Анфийлд”. Фернандо Торес и Давид Н’Гог бяха точки във вратата на шампионите като прекъснаха негативната серия от четири поредни загуби на своя отбор.

Двата отбора завършиха мача с по десет души след червени картони в края на Видич и Масчерано. За „червените дяволи” Димитър Бербатов бе 74 минути на терена.

Юнайтед са на втора позиция в класирането с 22 точки, на две зад лидера Челси. Ливърпул пък са 5-и с 18.

Домакините от Ливърпул бяха по-активни в началото. Тимът бе близо до гола след удар от пряк свободен удар на Фабио Аурелио, но Ван дер Саар се намеси отлично. Последва нов пропуск за „червените” дело на Дирк Каут.

За Юнайтед Уейн Рууни се опита с глава да затрудни Рейна, но испанският страж се намеси подобаващо.

Последваха нови добри атаки на домакините, но Аурелио не се възползва от центриране на Йоси Бенаюн.

В края на първата част Майкъл Карик бе съборен от Джейми Карагър в наказателното поле, но Маринър не показа бялата точка. В наказателното поле на шампионите пък Димитър Бербатов задържа Каут, но отново реферът остана безмълвен.

Митко си изпроси жълт картон, а нервите взеха връх като Сър Алекс Фъргюсън постоянно искаше обяснения от четвъртия рефер на мача.

В началото на втората част мърсисайдсци имаха по-добри положения пред вратата на Ван дер Саар, но не съумяха да го предолеят.

В 65-ата минута Бенаюн изведе по гениален начин Торес, който се пребори с Рио Фърдинанд и простреля холандския страж на „червените дяволи” за 1:0.

След гола домакините използваха стъписването в Юнайтед, но Лукаш пропусна от близо.

Фъргюсън реагира с две смени като извади Бербатов и Скоулс, пускайки Оуен и Нани. При смяната на Оуен феновете на „Анфийлд” бурно освиркаха доскорошния си любимец. Рууни се опита на два пъти да затрудни Рейна с удари от около 20-ина метра, но Рейна бе на мястото си.

Давид Н’Гог бе първата смяна на Бенитес като в 80-ата минута замени голмайсторът на „червените” Торес. В 84-ата минута се стигна до най-доброто положение за гостите. Оуен запази отлично топката, подаде към Валенсия, който стреля силно, но топката срещна горната греда на Рейна.

Малко по-късно Карагър извърши нарушение срещу откъсващия се Оуен, но Маринър му показа само жълт картон. Нани стреля слабо от фаула.

В последната минута на редовното време Видич фаулира Каут и получи втори жълт, респективно червен картон, оставяйки своя тим с 10 човека на терена. В 5-митното добавено време Масчерано извърши нарушение срещу Ван дер Саар и също пое към съблекалните след втори жълт картон.

В следващата атака Нани сгреши пред наказателното поле на домакините, „червените” организираха страхотна контраатака, Лукаш изведе Н’Гог сам срещу вратаря на Юнайтед и той вкара за крайното 2:0.

Ливърпул прекъсна черната си серия като нанесе втора загуба на Юнайтед от началото на сезона под бурните аплодисменти на феновете на "Анфийлд" и контузеният си капитан Стивън Джерард.

ЛИВЪРПУЛ – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:0
(1:0) Торес 65’
(2:0) Н’Гог 90+6’

Ливърпул: Рейна; Джонсън, Карагър, Агер, Инсуа; Масчерано, Лукаш, Аурелио, Каут, Бенаюн (90’ Шкъртел); Торес (80’ Н’Гог)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, О’Шей, Фърдинанд, Видич, Евра; Валенсия, Карик, Скоулс (74’ Нани), Гигс; БЕРБАТОВ (74’ Оуен), Рууни

Жълти картони: Масчерано (Л); Видич, Бербатов (МЮ)
Червени картони: Видич (МЮ) 90’, Масчерано (Л) 90+5’
Стадион: „Анфийлд”, Ливърпул