3. Ливърпул стигна от 0:2 до 3:2 срещу Брайтън, но се провали в края (ВИДЕО)

Ливърпул стигна от 0:2 до 3:2 срещу Брайтън, но се провали в края (ВИДЕО)

"Червените" взеха само точка

Ливърпул и Брайтън не се победиха в голово шоу, завършило 3:3 на "Анфийлд". "Чайките" поведоха с 2:0 до 18-ата минута, но "мърсисайдци" успяха да стигнат до обрат и 3:2 в 63-ата минута. Това обаче не се оказа достатъчно на тима на Юрген Клоп, тъй като в 83-ата минута Леандро Тросар оформи своя хеттрик и донесе точката на Брайтън.

Брайтън шокира "Анфийлд" още в 4-ата минута защитниците на "мърсисайдци" загубиха топката, което позволи на тима на гостите да разиграе страхотно топката и  Леандро Тросар да супер подаване в наказателното поле, за да завърши атаката на гостите с диагонален удар за 0:1.

В 18-ата минута "чайките" нанесоха втория си удар. Уелбек бе изведен в наказателното поле и намери Марч, който пък изведе Тросар с прекрасно подаване и белгиецът се разписа за втори път в мача.

В следващите минути гостите на няколко пъти доста лесно успяха да преодолеят отбраната на съперника и създадоха още опасни ситуации пред Алисон.

В 31-ата минута Ливърпул разсече защитата на Брайтън, а Мохамед Салах засече подаването, но Роберт Санчес отговори със страхотно спасяване.

Две минути по-късно Салах намери прецизно Роберто Фирмино, който с хладнокръвен изстрел върна Ливърпул в двубоя.

Втората част започна страхотно за домакините. Фирмино отбеляза, след като достигна до пас в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл за 2:2 в 54-ата минута.

Три минути след това Санчес отрази изстрел на Фирмино с глава.

Тимът на Юрген Клоп поведе за първи път в резултата в 63-ата минута, когато след центриране от корнер Адам Уебстър прати топката в собствената си врата.

Седем минути преди края на двубоя Леандро Тросар разочарова отново "Анфийлд". Белгицът оформи своя хеттрик, след като красиво превърна центриране на Каору Митома, което Върджил ван Дайк не успя да спре да мине.

След този мач Брайтън има 14 точки на 4-ото място във Висшата лига. Ливърпул е девети с 10.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение