3. Ливърпул удари Манчестър Сити след дузпи (ВИДЕО)

Ливърпул удари Манчестър Сити след дузпи (ВИДЕО)

Йветич блесна с два гола за „гражданите” в редовното време

Ливърпул е все по близо до финала на приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се провежда в САЩ. „Червените” победиха Манчестър Сити след изпълнение на дузпи с 3:1. Срещата се проведе на „Янки Стейдиъм”, а в редовното време двубоят завърши при равенство 2:2.

За „гражданите” с два гола се отличи Стеван Йоветич, а за „мърсисайдци” реализираха Хендерсън и Стърлинг. При наказателните удари основна роля имаха двамата вратари, като Сити бяха точни едва от четвъртия си опит.

Йоветич откри в 52-ата минута с удар отбилзо. Само 6 минути по-късно обаче Хендерсън изравни за "мърсисайдци". В 64-ата минута след удар на Цукулини само гредата спаси вратата на Ливърпул от ново попадение. Такова обаче беше регистрирано в 67-ата минута, когато Йоветич вкара втория си гол в мача. Сити удържа аванса си до 85-ата минута, когато  Стърлинг изравни.

Резултатът се запази до края на редовното време и според регламента се стигна до изпълнение на дузпи. Първите три наказателни удара бяха отразени от вратарите, но Ливърпул първи успя да реализила чрез Емре Чан. Симон Миньоле отрази следващия удар на Навас, докато Хендерсън не сгреши. Сити вкара първата си дузпа едва от четвъртия опит, но следващият изпълнител за Ливърпул Лукаш беше безгрешен и сложи точка на спора.

И двата тима стартираха успешно участието си в предсезонната надпревара. Сити победи Милан с 5:1, а Ливърпул надви Олимпиакос с 1:0.