3. Ливърпул уважи стария познайник Мьонхенгладбах (видео)

Ливърпул уважи стария познайник Мьонхенгладбах (видео)

"Мърсисайдци" губят с 0:1 на "Борусия Парк", Джо Коул направи обещаващ дебют

Ливърпул уважи годишнината на германския Борусия Мьонхенгладбах като загуби с 0:1 днешната контрола между двата тима. Приятелският мач, който отбеляза 110-ата година от създаването на германците, се проведе на стадион „Борусия Парк”. За „мърсисайдци” дебют направи новото попълнение Джо Коул, който започна като титуляр в състава на Рой Ходжсън.

Интересното е, че съперничеството между тези два отбора датира от 1973 г., когато във финала за Купата на УЕФА Ливърпул побеждава, а само четири години по-късно отново тимът от града на Бийтълс излиза краен победител, но във финала за Купата на шампионите.

54 000 посетиха днешния мач в Мьонхенгладбах. Вратарят на Ливърпул Кавалиери бе единственият „оцелял” от победата срещу Работнички миналия четвъртък в квалификациите на Лига Европа. Именно бразилецът участва в ситуацията в 8-ата минута, когато Борусия откри. Той подаде към Аяла в наказателното поле, но защитникът подари топката на дебнещият алжирец Матмур и той не сбърка за 1:0.

В 26-ата минута Борусия можеше да удвои своя аванс, но този път Кавалиери действа сигурно и предотврати нов гол във вратата си.

Джо Коул имаше възможност да се разпише в дебюта си за „мърсисайдци”. Дошлият от Челси флангови халф стреля от границата на наказателното поле в 54-ата минута, но резервата Хаймрот боксира. Според световните медии Коул е направил обещаваща игра и има потенциала да се сработи със Стивън Джерард в халфовата линия.

В края на мача за Ливърпул влязоха 15-годишният Рахеем Стърлинг и 16-годишният Сусо.

Следващият мач на англичаните се явява реваншът срещу македонският Работнички от третия квалификационен кръг на Лига Европа в четвъртък на „Анфийлд”. Пул има преднина от 2:0 след първата среща.

Борусия: Bailly (46. Heimeroth) - Levels, Brouwers (69. Anderson), Dante, Daems – Bradley (46. Marx), Neustädter (69. Meeuwis), Reus, Arango (88. Bäcker) – Matmour (69. Herrmann), Idrissou

Ливърпул: Cavalieri (69. Gulacsi) – Johnson (60. Aurelio), Ayala, Carragher (46. Wilson), Insua (60. Darby) – Gerrard (62. Spearing), Shelvey (87. Sterling), Ince (62. Amoo), Eccleston (78. Irwin) – Cole (65. Aquilani), Dalla Valle (46. Jovanovic / 88. Suso)

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1