3. Ливърпул впечатли с играта си срещу Зенит на "Анфийлд", но се сбогува с Лига Европа (ВИДЕО)

Английският тим спечели с 3:1 реванша срещу руския шампион

Отборът на Ливърпул се наложи с 3:1 над Зенит (Санкт Петербург) в реванша между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа. Този успех обаче се оказа недостатъчен, за да може английския тим да се класира за осминафиналите, тъй като първата среща между двата отбора, играна на стадион „Петровский” в Санкт Петербург, бе приключила с победа за Зенит с 2:0. Така общият резултат от двата двубоя е 3:3, но руският шампион продължава напред в турнира заради отбелязания гол на чужд терен.

Иначе в мача на „Анфийлд” Ливърпул бе по-добрият отбор и създаде куп опасности пред вратата на съперника. Зенит излезе с гол напред в 19-ата минута с гол на Хълк, но до почивката Ливърпул осъществи обрат, след като голове във вратата на Вячеслав Малафеев отбелязала Луис Суарес и Джо Алън. Уругвайският нападател на мърсисайдци се разписа още веднъж в 59-ата минута, но Ливърпул така и не успя да достигне до четвърти гол, който да го класира на 1/8-финалите, и краят на мача дойде при резултат 3:1 в полза на тима на Бренджън Роджърс.

Ливърпул бе по-активният тим в началните минути, но не успяваше да достигне до чисти положения пред вратата на Вячеслав Малафеев. Изстрелът на Джордан Хендерсън в 7-ата минута не се оказа проблем за вратаря на гостуващия тим, а малко след това Стивън Джерард изпълни пряк свободен удар, но топката премина високо над вратата.

Така се стигна до 19-ата минута, когато руският шампион успя да открие резултата на „Анфийлд”. Джейми Карагър получи кълбото и реши да подава назад към Пепе Рейна, но не успя да върне добре и топката бе отнета от Хълк, който напредна и озовал се сам срещу вратаря, не сбърка за 1:0, пращайки топката в мрежата на Ливърпул.

В 28-ата минута Ливърпул получи отлична възможност да изравни, след като Даниел Агер спечели нарушение на самата граница на наказателното поле. Зад топката застана Луис Суарес и с много силен удар прокара топката измежду стената, а кълбото влетя в десния ъгъл на вратата на гостите за 1:1.

В 34-ата минута Дани стреля много хубаво с десния крак, но кълбото премина в близост до дясната греда и излезе в аут. Александър Анюков пробва далечен изстрел, но също не намери рамките на вратата.

Ливърпул успя да достигне до втори гол в края на първото полувреме. Домакините поведоха с 2:1 в 43-ата минута, когато Хосе Енрике и Стивън Джерард комбинираха хубаво, а испанецът центрира и Джо Алън засече с глава, но Вячеслав Малафеев спаси. Кълбото обаче се върна в Алън, който при втория опит не сбърка и с десния крак прати кълбото във вратата на Зенит. При резултат 2:1 в полза на Ливърпул дойде и почивката на мача.

Ливърпул започна много силно през второто полувреме и в 49-ата минута Луис Суарес стреля опасно към Вячеслав Малафеев, който изби в корнер. При последвалото изпълнение на ъгловия удар Даниел Агер засече центрирането с глава, но вратарят на Зенит улови без проблеми.

Добрата игра на Ливърпул доведе до резултат в 59-ата минута, когато Ливърпул отбеляза трети гол. Мърсисайдци получиха правото да изпълнят свободен удар на разстояние от около 25 метра от вратата на Зенит. Зад топката отново застана Луис Суарес и с брилянтно изпълнение прати кълбото неспасяемо в левия ъгъл на вратата на гостите. Така резултатът стана 3:1.

Домакините продължиха да се представят много добре, но в 67-ата минута можеха да получат втори гол, след като Хълк стреля много опасно от свободен удар от далечно разстояние, но кълбото премина покрай левия страничен стълб и излезе в аут. В 70-ата минута Луис Суарес изпълни нов пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но този път Вячеслав Малафеев успя да избие кълбото.

2 минути по-късно Стивън Джерард бе много близо до това да отбележи гол. Вячеслав Малафеев не изби много добре една топка в наказателното поле и кълбото отиде в Стивън Джерард, който стреля много добре, но вратарят на Зенит с добра намеса изчисти в ъглов удар. Зенит отвърна с много хубав удар на Хълк, но Пепе Рейна отрази изстрела на бразилеца. Почти веднага след това Александър Анюков стреля опасно, но топката рикошира в Хосе Енрике и излезе в корнер, след изпълнението на който не се стигна до нищо интересно.

В 75-ата минута Томаш Хубочан не изчисти добре топката след центриране в наказателното поле на своя тим, а тя отиде в Джонджо Шелви, който стреля много силно, но покрай дясната греда.

До края на срещата отборът на Ливърпул се втурна в атака в опит да се добере до четвърти гол, който да го класира на 1/8-финалите. Играчите на Брендън Роджърс обаче така и не успяха да създадат чисти положения за отбелязване на гол и последният съдийски сигнал дойде при резултат 3:1 в полза на Ливърпул, което значеше, че английският тим отпада от надпреварата, докато Зенит се класира за 1/8-финалите. Там руският шампион ще играе с отбора на Базел.

Ливърпул 3:1 Зенит (Санкт Петербург)
19’ 0:1 Хълк
28’ 1:1 Суарес
43’ 2:1 Алън
59’ 3:1 Суарес

Стадион: „Анфийлд”

Жълти картони: Шелви (Ливърпул); Денисов (Зенит);