3. Ливърпул записа най-слабия си старт от 100 години насам и остана в зоната на изпадащите (видео)

Мърсисайдци и "черните котки" не се победиха в Съндърланд

Ливърпул продължи със слабото си представяне под ръководството на своя нов мениджър Брендън Роджърс. Съставът стигна трудно до равенство 1:1 при визитата си на Съндърланд от четвъртия кръг на английската Висша лига и така остана с едва две точки в своя актив, намирайки се в зоната на изпадащите.

Това е и най-слабият старт на мърсисайдци в елитния футбол от далечния вече сезон 1911/12. Иначе гостите от „Анфийлд” започнаха по-добре срещата на „Стейдиъм ъф Лайт”, като успяха да овладеят инициативата, но в 29-ата минута домакините успяха да поведат, макар че това съвсем не бе най-логичното развитие на срещата.

Тогава обаче Крейг Гарднър успя да премине с топка в крака през Луис Суарес и Глен Джонсън, след което центрира остро по земя в наказателното поле на Ливърпул, където Стивън Флетчър изпревари Мартин Шкъртел и откри резултата. При резултат 1:0 дойде и почивката, а след нея определено съставът на Ливърпул бе по-добрият на терена.

Пет минути след подновяването на играта за втората част удар на Глен Джонсън срещна гредата, а 10 по-късно същото стана след шут на Стивън Джерард.

Гостите обаче продължиха да натискат и в 71-ата минута взеха своето, когато 17-годишният Рахим Стърлинг проби отдясно и пусна топката остро към вратарското поле на „черните котки”, където тя буквално се отби от появилия се на почивката Тайтъс Брамбъл и попадна у Луис Суарес, който я прати в мрежата за 1:1.

Така Съндърланд записа своя 11-и пореден мач без победа в първенството, фиксирайки четвърто поредно реми за сезона, а Ливърпул продължи да търси първия си успех във Висшата лига под ръководството на Брендън Роджърс.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)