3. Ливърпул започна ударно, разби Норич с 4:1 (СНИМКИ)

Ливърпул започна ударно, разби Норич с 4:1 (СНИМКИ)

"Червените" загатнаха потенциала си на старта във Висшата лига

Носителят на трофея в Шампионската лига Ливърпул започна по отличен начин новия сезон във Висшата лига.

Момчетата на Юрген Клоп разбиха с 4:1 Норич на "Анфийлд" и заявиха категорично амбициите си за нова битка за титлата. Единствената лоша новина е контузията на Алисон, който получи проблем към края на първото полувреме при изпълнение на аут.

Мачът стартира феноменално за Ливърпул, който „сграбчи” с преса опонента си от първия съдийски сигнал, макар и в редиците на Юрген Клоп да имаше грешки. Първото обаче по-сериозно положение бе създадено от Норич, след като Теему Пуки подаде назад за Маркос Щиперман, но ударът му мина над напречната греда.

В седмата минута Дивок Ориги получи пас отляво и опита центриране, но топката бе засечена от Грант Хенли, но за негово съжаление в неговата врата – 1:0 за Ливърпул.

След четвърт час игра пък Андрю Робъртсън се озова на стрелкова позиция и стреля силно с левия крак, но покрай целта.

В 19-ата минута Александър-Арнолд комбинира с Роберто Фирмино, който от своя страна пусна по земя отлично за Мо Салах. Египтянинът отправи диагонален удар с левия крак и по земя направи 2:0 с първия си гол за кампанията.

Пет по-късно пък Щиперман нанесе топовен изстрел от дъгата на наказателното поле, но Алисон боксира уверено и спаси Ливърпул. В 28-ата минута пък Салах центрира от ъглов удар, за да може Върджил ван Дайк да засече топката необезпокоявано с глава и да прати топката във вратата на Норич, вкарвайки между краката на Тим Крул.

В 35-ата минута Алисон Бекер получи травма след ритане на топката от аут и бе заменен от новото попълнение Адриан. Седем по-късно пък дойде моментът на Дивок Ориги, който получи феноменално центриране от Александър-Арнолд и от десетина метра с глава покачи резултата до 4:0.

Второто полувреме започна с греда за Ливърпул. Дивок Ориги напредна отляво и пусна по земя за Джордан Хендерсън, който стреля с десния крак, но топката се отби в напречната греда на Крул. Продължението ѝ намери Мохамед Салах, който с пета изведе вдясно Александър-Арнолд. Той пък пусна остро по земя между линията на защитата и Крул, за да стигне до Роберто Фирмино. Бразилецът някак не успя да насочи удар и отне топката от Дивок Ориги, който бе в далеч по-удобна позиция.

В рамките на 60 секунди, между 54-ата и 55-ата, Ливърпул можеше да покачи преднината си чрез Салах и Фабиньо, но неуспешно. В 63-ата минута пък Лайтнер се озова вдясно на нападението на Норич и отправи зловещо силен удар към вратата на Адриан, за да натресе напречната греда на испанския страж на Ливърпул. Така 60 секунди по-късно натискът на „канарчетата” даде аванс, след като Пуки бе намерен зад отбраната на „червените” и с десния крак прониза вратата на домакините – 1:4.

До края на срещата резултатът не се промени и така вицешампионът на Англия от миналия сезон започна отлично новата кампания.

Ливърпул - Норич 4:1

1:0 Хенли (автогол) 7
2:0 Салах 19
3:0 Ван Дайк 28
4:0 Ориги 42
4:1 Пуки 64

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Хендерсън, Фабиньо, Вайналдум, Салах, Ориги, Фирмино

Норич: Крул, Аарънс, Хенли, Годфри, Люис, Трайбул, МакЛийн, Буендия, Стиперман, Кентуел, Пуки

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1