3. Ливърпул заслужи точка срещу Челси, гол и сълзи за Джон Тери (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул заслужи точка срещу Челси, гол и сълзи за Джон Тери (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тери и Суарес се разписаха след корнери, капитанът на Челси още в първия мач след завръщането си

Челси записа трети пореден мач без победа във Висшата лига. Европейският шампион направи 1:1 с Ливърпул на „Стамфорд Бридж”, а лошата новина за Роберто Ди Матео е, че капитанът Джон Тери получи контузия на коляното в завръщането си на терена след наказанието от 4 мача.

Именно Джон Тери изведе Челси напред през първата част, но Луис Суарес, изравни след почивката.

Ди Матео заложи на изцяло променена защита с Тери и Иванович в центъра, а лятното попълнение Аспиликуета действаше отдясно. Брендън Роджърс избра да върне Карагър и Глен Джонсън в стартовите 11, като заложи на трима централни бранители и двама бекове.

Ливърпул влезе в мача със самочувствието, че бе постигнал 4 поредни победи над Челси във Висшата лига.

Първата чиста възможност се откри пред Оскар, който бе изведен сам срещу вратаря от Азар при бърза контра, но техничният прехвърлящ удар на бразилеца смина над вратата.

След 20 минути игра Джон Тери направи мечтаното завръщане с гол. Попадението дойде по възможно най-елементарния начин – Мата центрира от корнер, Тери се измъкна от Агер и с глава прониза горния десен ъгъл на вратата – 1:0.

Челси изпусна двоен шанс да вкара нов гол 7 минути по-късно. Азар намери Торес, Хлепето стреля с едно докосване, Джоунс изби, а при добавката белгиецът сам стреля неточно от воле.

В 38-ата минута усмивките на „Стамфрод Бридж” от триумфалното завръщане на Джон Тери бяха изтрити. Капитанът на „сините” получи контузия на коляното след сблъсък с Луис Суарес и бе изнесен на носилка извън терена под аплодисментите на публиката. На негово място се появи Гари Кейхил.

Заради травмата на Тери първата част бе удължена повече от обикновено. Точно в това добавено време преди паузата Хуан Мата имаше златен шанс да се разпише, но стреля над целта сам срещу вратаря, след като премина на дрибъл през защитник.

След паузата Челси потърси втори гол, който да реши мача, но така и не стигна до него.

Брад Джоунс чудесно спаси удар с крак на Торес с глава в 58-ата минута. Последва меле, при което капитанът на гостите Стивън Джерард остана да лежи на тревата, но мърсисайдци се справиха преди реферът Хауърд Уеб да спре играта, за да се окаже помощ на Стиви Джи.

Ливърпул показа характер и изравни. Голът за гостите също падна от корнер. Джерард центрира, Карагър добре отклони на първа греда и на задната непокрития Луис Суарес с глава се разписа за 1:1 в 73-ата минута.

В края Ливърпул можеше дори да спечели мача. Първо Суарес бе изведен добре от Джерард, но се забави, а после резервата Сусо стреля високо.

Две минути преди края уругваецът Суарес пак получи пас зад защитата, но Чех смело излезе напред и изчисти.

Секунди преди края Стърлинг центрира, Луис Енрике остана на добра позиция в пеналта, но Петър Чех спаси точката за домакините.

Челси е на трето място с 23 точки, като вече изостава с 4 от лидера Манчестър Юнайтед. Ливърпул е 13-ти с 11 пункта.

Челси - Ливърпул 1:1